Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Stodoła z zabawkami w Żarkach.

Stodoła z zabawkami w Żarkach.

Pracownia Zabawek Stodoła w Żarkach. Jurajskie turystyczne miasteczko Żarki zyskało ową atrakcję turystyczną. Oficjalnie oddano do użytku pracownię w prawdziwej wiejskiej stodole. Jest to miejsce twórczej zabawy nie tylko dla dzieci. To tu samodzielnie można stworzyć drewnianą lub szmacianą zabawkę. Oferta dla turystów indywidualnych, ale również dla grup zorganizowanych, szczególnie  szkolnych i przedszkolnych.

Gospodyni tego miejsca to Dagmara Muszyńska i właśnie na jej ręce kwiaty złożył burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski gratulując przedsięwzięcia. Kwiaty i specjalne podziękowanie złożyli również pracownicy, którzy w pracowni otrzymali pracę.

- Miejsce to zostało stworzone z udziałem dofinasowania w ramach spółdzielni socjalnej – powiedziała Dagmara Muszyńska. – Zatrudnione osoby obsługują m.in. turystów, bo  Pracownia Zabawek Stodoła to nowa atrakcja turystyczna.

W dniu otwarcia nie zabrakło dzieci, dla których zorganizowano specjalne warsztaty przy stodole  i w sąsieku, który został klimatycznie przygotowany pod pełnienie nowej funkcji. Wygodne stoły do pracy, kącik wypoczynkowy dla opiekunów, a dla pracujących niewielka stolarnia.

- Pracownia jest miejscem twórczej zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Głównym materiałem, z którego wykonywane są zabawki jest drewno, ale uczestnicy warsztatów mogą dla siebie, z pomocą instruktorów, wyczarować i przytulanki i inne szmaciane zabawki inspirowane dziecięcą i młodzieżową popkulturą – dodaje D. Muszyńska.

Stodoła do końca października czeka na gości w każdą sobotę od godziny 14.00 do 18.00. Wcześniej w godzinach 10:00-14:00 warsztaty artystyczne w EtnoJurze przy ul. Leśniowskiej 26.  EtnoJura mieści się tuż przy targowicy i warto wiedzieć, iż proponuje warsztaty z opcją “Mama zwiedza jarmark”. Dzieci zostają na warsztatach w pracowni, a rodzicie mają czas na “zwiedzenie” jarmarku.

Jeśli chodzi o warsztaty dla grup, to z pewnością stodoła jest świetnym miejscem na wycieczkę klasową lub przedszkolną. Wystarczy zadzwonić, a konkretna oferta zostanie przygotowana pod kątem grupy i jej wymagań oraz połączona w pakiecie z innymi produktami turystycznymi, jak Stary Młyn, Manufaktura Słodyczy Hokus Pokuss, EtnoJura, zagrody: Maciejówka, czy Agroskałka oraz sanktuarium Leśniowskim.

INFO PRAKTYCZNE
PRACOWNIA ZABAWEK S T O D O Ł A
Zabytkowy Zespół Stodół – Jarmark Żarecki, 42-310 Żarki
tel. 730-950-551, 731-926-776, 531-309-130
kontakt@pracownia-zabawek.pl
http://pracownia-zabawek.pl
https://www.facebook.com/pracowniastodola/?fref=ts

 

20

WRZ

2016

1650

razy

czytano