Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Mariola Pasikowska z europejskimi pucharami.

Mariola Pasikowska z europejskimi pucharami.

Mariola Pasikowska zdobywczynią Pucharu Europy w Nordic Walking. W sobotę 8.10 w Legnicy odbył się ostatni etap Pucharu Europy. Zawodnicy uprawiający nordic walking przyjechali na Dolny Śląsk z całej Polski, Austrii, Niemiec, Słowenii… a nawet z Chin!  Organizatorem zawodów byłą Polska Federacja Nordic Waking
Poziom rywalizacji na imprezie o tej randze i międzynarodowym zasięgu był mocno wyśrubowany. Pojawiła się śmietanka polskiego nordic walking i znane nazwiska spoza granic kraju. Na trasie ustawiono aż 12 sędziów, którzy pilnowali prawidłowej techniki.

Wśród pań kolejny raz zwyciężyła żarczanka zawodniczka Positive Energy Mariola Pasikowska (1:07:50), która wygrała też klasyfikację generalną PE w swojej kategorii, zdobywając komplet 400 punktów.

Kobiety 10 km:
1.    Mariola Pasikowska (Polska) – 1:07:58
2.    Marzena Spychała (Polska) – 1:08:08
3.    Beta Kołodziejczak (Poska) – 1:08:24

Mężczyźni 10 km:
1.    Andrzej Michalski (Polska) – 1:02:16
2.    Mariusz Reczulski (Polska) – 1:03:10
3.    Wolfgang Scholz (Niemcy) – 1:03:30

- Przejechałam ponad 5 tysięcy kilometrów,  zwiedziłam cztery państwa: Słowenię, Niemcy, Austrię i Polskę, uzyskałam jako jedyna kobieta komplet punktów, tj 400. Zwyciężałam w kategorii wiekowej czterokrotnie,  wśród  wszystkich starujących zajęłam 1 miejsce OPEN. Jestem dumna, że mogłam godnie reprezentować nasz kraj,  wnosząc  biało-czerwoną flagę  na 1 miejsce podium i razem z innymi rodakami śpiewać  Mazurka Dąbrowskiego. Polacy pokazali wysoki poziom, zajmując liczne miejsca na podium etapu i całego cyklu - mówi Mariola Pasikowska z Żarek.

Podsumowując sezon, oprócz Pucharu Europy zawodniczka zdobyła: Mistrzostwo Europy w półmaratonie  (Villach-Austria), Mistrzostwo Europy na 10 km (Roding-Niemcy), Mistrzostwo Europy Cross Nordic Walking 12 km (Strbskie Pleso-Słowacja), Mistrzostwo Polski w półmaratonie (Osielsko), Mistrzostwo Polski w Cross Nordic Walking 5 km (Głogów).

- Po tak intesywnym sezonie czas na regenerację. Plany na przyszły rok  związane są zarówno z nordic walking jak i bieganiem. Chciałabym ukończyć koronę maratonów polskich. Po starcie we Wrocławiu i Poznaniu pozostaje Dębno, Kraków i Warszawa - tłumaczy M. Pasikowska.  - Po raz kolejny tez chciałabym  w tym roku prowadzić szkolenia dla naszych mieszkańców, uczyć prawidłowej techniki marszu i organizowac eventy sportowe. Nordic Walking to sport dla każdego, polecam.

 

13

PAŹ

2016

1203

razy

czytano