Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Żarki na piątkę. Ranking samorządów.

Żarki na piątkę. Ranking samorządów.

Gmina Żarki w Rankingu wykorzystania środków europejskich na projekty społeczne 2007 – 2015 przez samorządy zajęła 5 miejsce w kraju. Wydatki inwestycyjne per capita (na głowę mieszkańca)  wynoszą 2 408,69 zł.

W 21. numerze Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota" zostały opublikowane  wyniki rankingu wydatków inwestycyjnych JST finansowanych ze środków UE w sektorach społecznych w latach 2007-2015 per capita, przygotowanego przez prof. Pawła Swianiewicza. Żarki w kategorii miasta inne zajęły w tym rankingu bardzo dobre 5  miejsce w Polsce.

Na pierwszym miejscu znalazła się Krynica Morska, na drugim Uniejów, na trzecim Szczyrk, na czwartym Górowo Iławieckie, na piątym Gmina Żarki z wydatkami inwestycyjnymi na głowę mieszkańca w wysokości  2 408,69 zł.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni. Ta lokata potwierdza skuteczność Gminy Żarki w pozyskiwaniu dotacji, realizowaniu zadań z udziałem środków unijnych i rozliczaniu projektów – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski, który odebrał stosowne wyróżnienie od redakcji Wspólnoty.

W ramach rankingu prestiżowe pismo samorządowe uwzględniło dotacje inwestycyjne z funduszy UE na zadania związane ze sferą społeczną rozumiemy wydatki w działach: turystyka, oświata i wychowanie, ochrona zdrowia, pomoc społeczna i pozostałe zadania w zakresie polityki społecznej, edukacyjna opieka wychowawcza, kultura i ochrona dziedzictwa narodowego, ogrody botaniczne i zoologiczne oraz naturalne obszary i obiekty chronionej przyrody, kultura fizyczna.

Ranking dostępny pod adresem: http://www.wspolnota.org.pl/aktualnosci/aktualnosc/samorzadowe-perly-ranking-wydatkow-unijnych-na-projekty-spoleczne/

 

27

PAŹ

2016

1072

razy

czytano