poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada.

Strona główna » Aktualności » Narodowe Święto Niepodległości 11 Listopada.

wielkość tekstu:A | A | A

Program:

godz.10.00 - Msza Święta za Ojczyznę w kościele parafialnym w Żarkach.
ok. godz. 11.00 - przejście pod Krzyż Katyński w asyście Orkiestry Dętej OSP Żarki, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscach pamięci na cmentarzu parafialnym.
godz. 17.00  - Koncert w Domu Kultury: PIOSENKI JACKA KACZMARSKIEGO I KOMPOZYCJE DO WIERSZY WIELKICH POLSKICH POETÓW W WYKONANIU KUBY MICHALSKIEGO.

KUBA MICHALSKI jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Najnowszy „Ach-poezja!” ukazał się w październiku tego roku. Kuba Michalski był wielokrotnie nagradzany, m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Z okazji Święta Niepodległości zaśpiewa specjalny koncert złożony z piosenek Jacka Kaczmarskiego i własnych kompozycji do wierszy wielkich polskich poetów (m.in. Mickiewicza, Leśmiana, Tuwima i Herberta).
Zapraszamy do obejrzenia i posłuchania w internecie (na YouTube) piosenek Kuby Michalskiego:
OBŁAWA (Kaczmarski)              http://youtu.be/svYg3bvpPao
DZIEWCZYNA (Leśmian)            http://youtu.be/W0DxTpeDqCI

 

czytano: 630 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-11-07 14:07:23

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 5