Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

11 Listopada w Żarkach.

11 Listopada w Żarkach.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada w Żarkach rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę w kościele parafialnym w Żarkach. Po uroczystej mszy św.  obecni przeszli  na cmentarz parafialny pod Krzyż Katyński. Modlitwę za Ojczyznę odmówił z zebranymi ksiądz proboszcz Jan Wajs i ksiądz wikariusz Paweł Szczęsny, a Przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Nowak zaznaczyła, że świętowanie w dniu 11 listopada to prawdziwa lekcja historii. Złożyła również słowa podziękownia za przybycie na uroczystość.

Kwiaty złożono pod Krzyżem Katyńskim, na mogiłach żołnierzy i powstańców na cmentarzu parafialnym w Żarkach oraz pod Obeliskiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej.

Kwiaty składali przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci, delegacje Prawa i Sprawiedliwości, Akcji Katolickiej, a także delegacje szkół podstawowych w Jaworzniku, Przybynowie, Zawadzie, Żarkach, Gimnazjum w Żarkach i Zespołu Szkół w Żarkach. Obecni byli również przedstawiciele jednostek straży pożarnej oraz orkiestra dęta OSP Żarki pod kierunkiem kapelmistrza Henryka Rakowskiego.

Po raz kolejny w uroczystościach wzięli udział członkowie Drużyny Harcerskiej w Żarkach.
Po południu w Domu Kultury w Żarkach odbył się koncert piosenek Jacka Kaczmarskiego i kompozycji do wierszy Wielkich Polskich Poetów w wykonaniu Kuby Michalskiego.

Wszystkim uczestniczącym w obchodach przedpołudniowych i w koncercie serdecznie dziękujemy.

 

14

LIS

2016

1315

razy

czytano