poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Innowacyjne, przyrodniczo, europejsko.

Strona główna » Aktualności » Innowacyjne, przyrodniczo, europejsko.

wielkość tekstu:A | A | A

Szkoła Podstawowa w Żarkach zakończyła jeden z ważniejszych projektów finansowanych ze środków unijnych pod tytułem „Jestem cząstką przyrody -  organizowanie imprez naukowych w szkole”. Skorzystali uczniowie i nauczyciele, a sam projekt wzmocnił wizerunek szkoły jako placówki gotowej do działania, nie tylko na lokalnym, ale i europejskim podwórku.

Patronem szkoły jest Władysław Szafer biolog i przyrodnik, więc nie budzi zdziwienia fakt, iż właśnie wzbogacenie umiejętności i wiedzy nauczycieli z zakresu nauk przyrodniczych, ekologii i języka obcego stało się podstawami dla realizacji projektu finansowanego ze programu Erasmus+ ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w ramach projektu  Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej.

W spotkaniu, które zorganizowano w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach, wzięli udział uczniowie, nauczyciele, władze samorządowe, a także przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji.

Sześciu nauczycieli o różnych specjalizacjach ze Szkoły Podstawowej realizowało projekt Erasmus Plus.Byli to: Agnieszka Ratman, Beata Maślankiewicz, Anna Madejska, Mariola Pasikowska, Joanna Gil Marcin Nowak.

- Tematyka projektu ściśle wiązała się z działaniami i wizją szkoły. Cieszę się, że nauczyciela stawiają na podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia oraz kompetencji. Są zainteresowani wyjazdami, wymianą wiedzy, doświadczeń na temat nowoczesnych form organizowania imprez naukowych w szkole – mówi Tadeusz Pakuła, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach.

- Zadaniem nauczycieli było  przeniesienie zdobytej wiedzy do żareckiej szkoły i zastosowanie jej przy organizacji akcji wynikających z projektu: konkursów, olimpiad, quizów i wystaw o charakterze przyrodniczym i proekologicznym, pogłębienie współpracy międzynarodowej – dodaje Agnieszka Ratman, anglistka i opiekunka projektu.

Projekt miał na celu poznanie nowoczesnych i innowacyjnych metod nauczania, propagowanie postaw prozdrowotnych i ekologicznych, ochrony środowiska, udział w formie doskonalenia zawodowego za granicą takie jak job shadowing, upowszechnianie i rozwijanie umiejętności dzielenia się wiedzą i doświadczeniami za pomocą nowoczesnych narzędzi multimedialnych: blogi, fora, platforma edukacyjna SEEP, eTwinning.

W czasie spotkania specjalne podziękowania wręczono dla zespołu merytorycznego z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji  w Warszawie, dla Kuratorium Oświaty, burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego, przewodniczącej Rady Miejskiej w Żarkach Stanisławy Nowak, dyrektora Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Obsługi Szkół Jakuba Grabowskiego, skarbnik Gminy Żarki Doroty Muchy, dyrektora Szkoły Podstawowej w Żarkach Tadeusza Pakuły i jego zastępcy Katarzyny Samek, a także księgowej Iwony Bubel. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie szkoły podstawowej. Były popisy taneczne pod kierunkiem Marioli Pasikowskiej oraz koncert Zespołu Iskra prowadzonego przez Sylwię Frydrych Góral.

 

czytano: 1103 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2016-12-06 14:29:00

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6