Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Tomek Ulman z nagrodą.

Tomek Ulman z nagrodą.

Tomasz Ulman  został laureatem Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków w kategorii „Wykonawca”. Wniosek został zgłoszony przez Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.

Dzisiaj (15 15 grudnia) w auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się sesja konserwatorska organizowana przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. W trakcie zostały wręczone nagrody Marszałka Województwa Śląskiego.

Nagrodę w kategorii inwestor otrzymał za działalność w dziedzinie ochrony i opieki nad zabytkami na terenie województwa śląskiego Michał Bożek, właściciel Zespołu Zamkowo-Parkowego w Grodźcu Śląskim. W kategorii wykonawca nagrodę za całokształt działalności i osiągnięcia projektowe w zakresie konserwacji zabytków otrzymał Tomasz Ulman – autor m.in. projektu przebudowy Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach.

Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie konserwacji zabytków przyznawana jest od 2010 r. osobom fizycznym lub prawnym (z wyłączeniem muzeów) za wybitne osiągnięcia w zakresie ochrony zabytków na terenie województwa śląskiego i opieki nad nimi.

Tomasz Ulman, architekt z Żarek, aktywny członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich Oddział w Częstochowie. Specjalizuje się w projektach z zakresu konserwacji zabytków. Ukończył Politechnikę  Śląską w Gliwicach, Wydział Architektury oraz studia podyplomowe, dwusemestralne  Konserwacji Zabytków Architektury i Urbanistyki. Tematem pracy dyplomowej była Rewaloryzacja Starego Miasta w Częstochowie.
- Tomasz Ulman pochodzi z Żarek i tu mieszka, wykonał projekty dla wielu obiektów zabytkowych na terenie województwa śląskiego, szczególnie w północnej części. Znaczna część została zrealizowane, a niektóre z nich zostały docenione w ramach konkursów – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Ze względu na fakt, iż Tomasz Ulman działa nie tylko lokalnie, ale ma również osiągnięcia w innych gminach w woj. śląskim, został zgłoszony do nagrody Marszałka Województwa Śląskiego.
Młody architekt jest autorem rewitalizacji rynku w Olsztynie, który został nagrodzony w kategorii "produkt i usługa budowlana" w konkursie "Jurajski Produkt 2012 roku", zorganizowanym przez Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Częstochowie oraz I miejsce w  konkursie SARP na zagospodarowanie rynku
Wykonał  projekt budowlany remontu elewacji zabytkowego klasztoru, krużganków wraz z bramą i dzwonnicą oraz muru otaczającego zabytkowy dziedziniec - Klasztor S.S Dominikanek Klauzurowych w Św. Annie oraz projekt remontu elewacji Kościoła parafialnego w Żarach. Opracował projekt remontu ogrodzenia, a także projekt zagospodarowania terenu cmentarza grzebalnego w Żarkach.
Jest autorem dokumentacji dla budowy punktu widokowego przy alei Hugo Kołłątaja w Będzinie wraz z zagospodarowaniem wejść do podziemi. Architekt zrealizował dwa poważne projekty dla rodzinnego miasteczka. Jeden to Przebudowa dawnej synagogi w Żarkach na potrzeby Domu Kultury
- Drugi to przebudowa Starego Młyna pod potrzeby Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach. Obiekt został uznany jako jeden z najlepszych w konkursie Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego w 2016 r. – dodaje burmistrz Klemens Podlejski.
Gratulujemy projektantowi i życzymy jeszcze wielu interesujących realizacji.

Zobacz film o Tomku Ulmanie pod adresem: http://www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=8666

 

15

GRU

2016

1607

razy

czytano