Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Zawodówka w Żarkach znowu w akcji!

Zawodówka w Żarkach znowu w akcji!

W grudniu 2016 r Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół w Żarkach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach wraz z nauczycielami zorganizowali po raz kolejny zbiórkę odzieży, zabawek, książek, żywności oraz słodyczy dla Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności szkolnej akcja charytatywna zatoczyła szerokie kręgi.

Ponadto w ramach współpracy z Bankiem Żywności z Oddziałem w Częstochowie młodzież naszej Szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w Ogólnopolskiej zbiórce produktów spożywczych w sklepie Biedronka w Żarkach w dniach 25 - 27.11.2016r. Uczniowie z uśmiechem na ustach zachęcali klientów marketu do dzielenia się zakupami. Dzięki ofiarności ludzi dobrego serca udało nam się zebrać 411 kg żywności.

Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Żarkach ZDZ w Katowicach kształcący się w zawodzie ,,kucharz” pod opieką instruktora zajęć praktycznych Pani Justyny Szczepańskiej piekli a następnie własnoręcznie dekorowali świąteczne pierniczki, które trafiły potem do paczek mikołajkowych dla wychowanków Ośrodka. Gest ten wynikał z inicjatywy i zaangażowania młodzieży, która włożyła całe serce w akcję na rzecz dzieci.

Opiekunowie: Pan Marek Wojtasik, Pani Izabella Matczak, Pani Diana Ciszewska, Pani Justyna Szczepańska oraz uczniowie Karolina Kubala, Wiktoria Ziemak, Paulina Grabowska, Klaudia Kozłowska, Krystian Kopczyński, Sebastian Szczygieł, Dominik Pytlarz, Paula Klamek, Wiktoria Bulska, Bartosz Glin przekazali wszystkie zgromadzone dary dzieciom i młodzieży w Górze Włodowskiej w dniu 02.12.2016r. Dzieci były bardzo wzruszone i wdzięczne za okazaną pomoc.

Wychowawcy, Dyrekcja Ośrodka oraz dzieci podarowały nam ręcznie wykonaną choinkę świąteczną, która została przekazana na ręce Dyrektora Zespołu Szkół w Żarkach ZDZ w Katowicach Pana Kazimierza Lamcha wraz z pisemnym podziękowaniem za wsparcie.

Młodzież oraz odpowiedzialni nauczyciele dziękują wszystkim ludziom dobrego serca za zorganizowanie akcji charytatywnej, którzy przyczynili się do tak szczytnego celu m.in. Prezesowi Banku Żywności Oddział w Częstochowie, wszystkim zaangażowanym uczniom, nauczycielom, Dyrektorowi Zespołu Szkół w Żarkach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach oraz darczyńcom. Słowa uznania należą się również Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie za wsparcie logistyczne w postaci udostępnienia transportu, którym zostały dostarczone dary dla wychowanków.

Akcja ta sprawiła nam wiele radości i satysfakcji i z całą pewnością powtórzymy ją w przyszłym roku.

 

19

GRU

2016

1220

razy

czytano