Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Przedszkolaki i ekoprojekt.

Przedszkolaki i ekoprojekt.

„Żarówki wymieniamy - energię i środowisko oszczędzamy” – pod takim hasłem zakończył się rok 2016 w Przedszkolu Publicznym w Żarkach.

W ramach konkursu „Eko-Lokalnie II” realizowanego przez Centrum Rozowju Lokalnego, a finansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w obszarze wsparcia: ograniczenie antopropresji – minimalizacja emisji do środowiska z budynków/obiektów użyteczności publicznej, przedszkole pozyskało dofinansowanie w wysokości 3970 zł. na wymianę wszystkich starych żarówek na żarówki LED w całym budynku.

W grudniu we wszystkich pomieszczeniach rozbłysło nowe oświetlenie, które pozwoli na zmniejszenie zużycia energii w budynku, ekologiczne rozwiązanie - wolne od wycieków, rtęci i innych substancji szkodliwych dla środowiska.

Podczas realizacji projektu w przedszkolu odbyły się zajęcia uświadamiające dzieci, że oszczędzanie energii przynosi same korzyści. Gdy oszczędzamy prąd, ratujemy drzewa, chronimy wodę i powietrze przed zanieczyszczeniem – słowem troszczymy się o środowisko naturalne i pomagamy zachować je w niezmienionej postaci. Bo żeby wytworzyć potrzebną energię, kopalnie wydobędą mniej surowców naturalnych, a elektrownie mniej ich spalą. Do powietrza trafi mniej trujących gazów i innych szkodliwych substancji. Ziemi wyjdzie to tylko na zdrowie.

 

04

STY

2017

1210

razy

czytano