Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Laureatka z wiankiem świętojańskim

Laureatka z wiankiem świętojańskim

Izabela Szewczyk z Ostrowa została laureatką konkursu na kompozycję przestrzenną pt. „Wianek Świętojański” organizowanego podczas II Jurajskiego Festiwalu Wodnego zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Poraju.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Wzięli w nim udział również mieszkańcy naszej gminy z Ostrowa. Jak się okazuje odnieśli sukces. Po raz drugi w konkursie brała udział Izabela Szewczyk z zagrody plastyczno – kulinarnej „Maciejówka” i po raz drugi zdobyła I miejsce w kategorii dorosłych. Aby tradycje rodzinne utrzymać, w konkursie wziął udział również syn Maciej Szewczyk.
Maciek w kategorii do lat 12 zdobył II  miejsce.
Tradycyjny wianek świętojański, to wianek z kwiatów i ziół. Do wianka wplatano rosiczkę, bylicę, płomyk, dziewannę, szałwię, rutę i dziurawiec. Wianek posiadał bogatą symbolikę, magiczną siłę roślin, tworzył zamknięty krąg z  płonącą po środku świecą. Miał moc wróżebną. Kiedy robiło się ciemno, wianki z zapaloną świecą puszczano na wodę.

Izabela Szewczyk jest bardzo aktywną mieszkanką Ostrowa bierze udział w różnych konkursach, przypomnijmy iż w marcu rozstrzygnięty został konkurs we Wręczycy Wielkiej podczas V Otwartego Konkursu Plastyki Obrzędowej „Wiosna 2008”. Tam zajęła I i II miejsce w kategorii wspaniałe bukiety kwiatów, II miejsce – mieniąca się kolorami palma wielkanocna, III miejsce niezwykły pająk sufitowy. Laureatka jest na co dzień właścicielką zagrody plastyczno – kulinarnej Maciejówka na Szlaku Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych.

24

CZE

2008

1331

razy

czytano