Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

16 792,29 zł - 25 Finał WOŚP w Żarkach

16 792,29 zł - 25 Finał WOŚP w Żarkach

W dniu 15 stycznia 2017 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała również w Żarkach. W szkołach, na ulicach gminy i nie tylko, kwestowało 59 wolontariuszy. Koncert finałowy odbył się w Domu Kultury w Żarkach. Honorowy patronat nad imprezą objął  Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Koncert rozpoczął spektakl dla dzieci „Lampa Aladyna” w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych Sztuka z Trzebini. Po bajce, wszyscy obecni mogli zobaczyć pokazy sportowe klubu Shogun Żarki Letnisko.

Potem na scenę wkroczyły przedszkolaki z Żarek z koła tanecznego i zatańczyły taniec "Tańczące brzdące". A później dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych zaprezentowały taniec przedszkolaków SZOT i pastorałkę "Bosy pastuszek". Również taneczne występy zobaczyć można było w wykonaniu Zumba Kids z Positive Energy i zespołu Championki ze Szkoły Podstawowej w Żarkach.

Uczennice ze Szkoły Podstawowej w Żarkach zaprezentowały się w  choreografii "Drama-Ratujmy przyrodę" oraz Katarzyna Bednarska i Natalia Piwowarczyk zatańczyły taniec Disco Dance. Dzieci z Zumba Kids - Positive Energy zatańczyły 3 bardzo energetyczne układy.

Po występach tanecznych przyszedł czas na zmianę nastroju i na scenie zaprezentował się  Zespół "2+3" z Pielgrzymowic, który zaprezentował bardzo profesjonalnie wykonane znane polskie piosenki. Następnie na scenie odbyły się pokazy ratownictwa medycznego w wykonaniu Drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarkach.

Kolejnym punktem programu był występ utalentowanych dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Przybynowie:  Sary Korumbel, Darii Oleksiak, Gabrieli Ptak. Zaśpiewały dla nas dwa utwory: Tabb & Sound'N'Grace - Dach i Pectus - Jeden moment. Po występach wokalnych na scenie zaprezentowali się podopieczni Ogniska Baletowego w Żarkach w finałowym tańcu baletu Grek Zorba.

Kolejnym tanecznym elementem Finału w  Żarkach był występ dziewcząt z  zespołu tanecznego z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach, po którym uczniowie tej szkoły zaprezentowali sztukę teatralną z projektu gimnazjalnego, pt. "Co niezwykłego kryje się w czarnym teatrze".

Przedostatnim punktem programu w Żarkach był koncert zespołu "Dzika Plaża", a ostatnim „Światełko do nieba” - pokaz sztucznych ogni. W trakcie Finału nie zabrakło również atrakcji dodatkowych - loterii fantowej, licytacji gadżetów WOŚP, sprzedaży ciast.

Nowością podczas imprezy były florystyczne warsztaty dla dzieci, czyli zabawa kwiatami zorganizowane przez właścicieli Kwiaciarni Floresy, Myszków ul. Kościuszki 27 panią Agnieszkę i Zbigniewa Noskowicz.

- Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie 25 Finału WOŚP w Żarkach. Szczególnie gorąco dziękujemy wolontariuszom, którzy zbierali pieniążki do puszek. Dziękujemy również wszystkim występującym na scenie w trakcie koncertu – byliście wspaniali. Dziękujemy osobom liczącym pieniądze w dniu Finału  - Lidia Szczepankiewicz, Elżbieta Gzieło, Beata Radosz, Urszula Kubis, Paulina Stępień, Bożena Opiła. I dziękujemy naszym partnerom, szkołom i sponsorom. Bez Was nie udałoby się zorganizować tegorocznego Finału na tak wysokim poziomie. Dziękujemy też Burmistrzowi Miasta i Gminy Żarki za patronat, pomoc organizacyjną i finansową i najważniejsze - za przychylność i dobre słowo. Dziękujemy też wszystkim osobom, które wrzucały pieniążki do puszek. Dzięki Wam pobiliśmy rekord w Żarkach – zebraliśmy 16 792,29 zł. - Janusz Garncarz, szef Sztabu 25 Finału WOŚP w Żarkach.     

Sponsorzy i partnerzy:
Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski
Gmina Żarki,
P.P.H.U. Elgar Janusz Garncarz
Międzypowiatowy Bank Spółdzielczy  Myszków,
Dom Kultury  w Żarkach,
Szkoła Podstawowa w Żarkach,
Szkoła Podstawowa w Zawadzie,
Szkoła Podstawowa w Jaworzniku
Szkoła Podstawowa w Przybynowie,
Przedszkole Publiczne w Żarkach
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach,
Ochotnicza Straż Pożarna w Żarkach,
Positive Energy
1001 Drobiazgów
Nowa Ty Joanna Nowakowska
Przystań Leśniów
Manufaktura Słodyczy Hokus Pokus
Studio Małych Form Teatralnych Sztuka z Trzebini
Placówka Partnerska Banku Zachodniego WBK Grupa Santander w Myszkowie
Agencja Reklamowa Kaczka Studio
Kwiaciarnia Floresy, Myszków, pani Agnieszka i Zbigniew Noskowicz
Gościniec Jurajski w Żarkach
Pan Jerzy Dudała

 

 

16

STY

2017

1386

razy

czytano