Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Nowy Rok. Nowe Ecodziałania.

Nowy Rok. Nowe Ecodziałania.

Teren Świetlicy Wiejskiej w Suliszowicach – to tutaj będziemy Eco w II i III kwartale tego roku. Z inicjatywy Centrum Rozwoju Lokalnego ruszają działania związane z Eco – Przystankiem. Dofinansowanie prac ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu „Eco – Lokalnie II” pozwoli na utworzenie parku, który służyć będzie okolicznym mieszkańcom oraz turystom. W ramach inicjatywy zaplanowano zakup ziemi, agrowłókniny, roślin rodzimych, żwirku kwarcytowego białego, ławek i koszy oraz palisad. Teren zostanie ogrodzony na długości prawie 60 mb.

Eco – Przystanek pozwoli zatrzymać się na chwilę i nacieszyć oko pięknem przyrody otaczającej teren Świetlicy. Dodatkowym atutem tego miejsca będzie element edukacyjny. Na ogrodzeniu odnajdą Państwo szereg tablic edukacyjno – dydaktycznych. Okoliczni mieszkańcy zadeklarowali również, iż będą pielęgnować utworzony tutaj mini – park.


Poza zmianami na świeżym powietrzu, w gminie Żarki podjęto wyzwanie pn. „Żarówki wymieniamy - energię i środowisko oszczędzamy”. Pod takim hasłem zakończył się rok 2016 w Przedszkolu Publicznym w Żarkach. W ostatnim czasie budynek przeszedł remont zewnętrzny co znacznie ograniczyło koszty związane z ogrzewaniem. Przyszedł czas na zmiany wewnątrz budynku - montaż ekologicznych żarówek LED.

W ramach inicjatywy i dzięki finansom ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wymieniono w salach przedszkolnych zwykłe żarówki na żarówki LED w ilości 135 sztuk.

Dodatkowo dzieci oraz ich rodzice wzięli udział w prezentacji dotyczącej oszczędzania energii poprzez wyrabianie nawyków wyłączania zbędnego oświetlenia i stosowania żarówek energooszczędnych. Akcja zbierania starych, zużytych żarówek także znalazła swoje miejsce! Za pomoc w utylizacji dziękujemy Punktowi Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

 

17

STY

2017

1130

razy

czytano