Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Konkurs Czytelniczy. Zgłoszenia do 23 marca.

Konkurs Czytelniczy. Zgłoszenia do 23 marca.

Już po raz piętnasty zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie czytelniczym "Kto czyta, nie błądzi". Tym razem motywem przewodnim konkursu jest hasło "Poznaj dzielnego Robinsona, którego zły los nie pokonał". XV Regionalny Konkurs Czytelniczy organizowany pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.

- Przewodnią ideą jest propagowanie czytelnictwa, zachęcanie dzieci do częstego sięgania po wartościowe dzieła literatury polskiej i światowej - tłumaczy Tadeusz Pakuła, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach. - W 2017 roku pragniemy namówić uczniów do przeczytania książki Daniela Defoe Robinson Kruzoe. Czytanie książek podróżniczych może być doskonałym sposobem na poszerzenie horyzontów myślowych i swojej wiedzy o świecie. Jest dobrą okazją do tego, by lepiej poznać świat podróżników, ich pasje oraz niezwykłe umiejętności.

Do konkursu są zapraszani  uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej.
1. Aby przystąpić do konkursu, należy przeczytać książkę Daniela Defoe Robinson Kruzoe ( wyd. Robinson Kruzoe. Według Daniela Defoe napisał Stanisław Stampf’l).
2. Przygotowanie do konkursu polega na samodzielnej pracy – bardzo wnikliwym przeczytaniu powieści.
3.  Jedna szkoła może zgłosić nie więcej niż 5 uczniów.
4. Impreza składać się będzie z 2 części:
•    eliminacji - testu sprawdzającego znajomość powieści,
•    finału - turnieju widowiskowego z udziałem publiczności.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody książkowe. Konkurs odbędzie się  24 kwietnia 2017 o godz.10.00 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach (budynek dawnej synagogi).
Zgłoszenia uczniów przyjmujemy do 23.03.2017 r.

Więcej informacji – tel. 34 3148010, kom. 502306828, tadek.pak.@wp.pl
Organizatorzy konkursu: Szkoła Podstawowa im. Wł. Szafera w Żarkach, Urząd Miasta i Gminy Żarki, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna  w Żarkach

 

02

LUT

2017

1216

razy

czytano