Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Konkurs Czytelniczy. Zgłoszenia do 23 marca.

Konkurs Czytelniczy. Zgłoszenia do 23 marca.

Już po raz piętnasty zapraszamy uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie czytelniczym "Kto czyta, nie błądzi". Tym razem motywem przewodnim konkursu jest hasło "Poznaj dzielnego Robinsona, którego zły los nie pokonał". XV Regionalny Konkurs Czytelniczy organizowany pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego.

- Przewodnią ideą jest propagowanie czytelnictwa, zachęcanie dzieci do częstego sięgania po wartościowe dzieła literatury polskiej i światowej - tłumaczy Tadeusz Pakuła, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach. - W 2017 roku pragniemy namówić uczniów do przeczytania książki Daniela Defoe Robinson Kruzoe. Czytanie książek podróżniczych może być doskonałym sposobem na poszerzenie horyzontów myślowych i swojej wiedzy o świecie. Jest dobrą okazją do tego, by lepiej poznać świat podróżników, ich pasje oraz niezwykłe umiejętności.

Do konkursu są zapraszani  uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej.
1. Aby przystąpić do konkursu, należy przeczytać książkę Daniela Defoe Robinson Kruzoe ( wyd. Robinson Kruzoe. Według Daniela Defoe napisał Stanisław Stampf’l).
2. Przygotowanie do konkursu polega na samodzielnej pracy – bardzo wnikliwym przeczytaniu powieści.
3.  Jedna szkoła może zgłosić nie więcej niż 5 uczniów.
4. Impreza składać się będzie z 2 części:
•    eliminacji - testu sprawdzającego znajomość powieści,
•    finału - turnieju widowiskowego z udziałem publiczności.
Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody książkowe. Konkurs odbędzie się  24 kwietnia 2017 o godz.10.00 w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Żarkach (budynek dawnej synagogi).
Zgłoszenia uczniów przyjmujemy do 23.03.2017 r.

Więcej informacji – tel. 34 3148010, kom. 502306828, tadek.pak.@wp.pl
Organizatorzy konkursu: Szkoła Podstawowa im. Wł. Szafera w Żarkach, Urząd Miasta i Gminy Żarki, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna  w Żarkach

 

02

LUT

2017

1141

razy

czytano