Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Jedna szkoła podstawowa w Żarkach.

Jedna szkoła podstawowa w Żarkach.

Uczestnicy spotkania (piątek 3.02.). ze Śląskim Kuratorem Oświaty w zdecydowanej większości opowiedzieli się za jedną szkołą podstawową w Żarkach przy ul. Częstochowskiej 61. W wyniku głosowania, o które poprosiła pani kurator Urszula Bauer, zdecydowana większość obecnych na sali zagłosowała za jedną podstawówką. Pani kurator wielokrotnie podkreślała, iż przyjechała wysłuchać opinii. Zdecydowana większość osób biorących udział w dyskusji wybrała rozwiązanie z jedną ośmioklasową szkoła podstawową w Żarkach  przy ul. Częstochowskiej. W trakcie spotkania pani kurator nie wyraziła się jednoznacznie, jak zaopiniuje uchwałę Rady Miejskiej w Żarkach.  Uchwała RM  zakłada istnienie od 1 września br. ośmioklasowych szkół podstawowych w Zawadzie, Przybynowie, Jaworzniku oraz jednej szkoły ośmioklasowej  w Żarkach przy ul. Częstochowskiej i wygaszenie gimnazjum z dniem 31 sierpnia 2019 r.

Za jedną szkoła podstawową w Żarkach opowiedzieli się również rodzice w trakcie spotkania w dniu 1 lutego w Szkole Podstawowej w Żarkach. 

Dwa lutowe spotkania były dodatkowymi  po konsultacjach, które odbyły się w styczniu. W dniu 12 stycznia w ramach konsultacji z trójkami klasowymi rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz trojkami oddziałów Przedszkola w Żarkach w dniu 23 stycznia jednoznacznie opowiedzieli się za utworzeniem jednej szkoły podstawowej w Żarkach, w budynku istniejącej szkoły podstawowej przy ul. Częstochowskiej 61.

Konsultacje z dyrekcją i nauczycielami gimnazjum (13 stycznia) wskazały na rozwiązanie  proponujące dwie szkoły podstawowej w Żarkach.

 

06

LUT

2017

1485

razy

czytano