Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

III Międzygrupowy Zlot Nordic Walking

III Międzygrupowy Zlot Nordic Walking

W sobotę 4 lutego miłośnicy nordic walking z całego kraju spotkali się na 3. Międzygrupowym Zlocie Nordic Walking. Wspólnie świętowali, bawili się i oczywiście, maszerowali. Pokazali, że sport jest tym, co ich łączy. Formuła Nordic Walking połączonego z zabawami, Zumbą i prawdziwą integracją w bardzo gościnnym agrogospodarstwie „Pod Skałką” w Przybynowie to główny cel spotkania. W zlocie wzięły udział 22 grupy z całej Polski i jedna z Korei.

Inicjatorką i organizatorką Zlotu jest Mariola Pasikowska z Positive Energy, utytułowana zawodniczka, która ma na swoim koncie m.in. tytuły mistrzyni Polski, Europy i puchar kontynentu w minionym sezonie. Spotkanie kijkarzy zaingurowało 2. Amatorską Ogólnopolską Ligę Mistrzów Nordic Walking organizowaną przez Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking. Liga stawia na rekreację i poprawną technikę zamiast rywalizacji, przez co Zlot idealnie wpisał się w jej założenia.

Impreza startowała w Żarkach Letnisku i tu ją otworzył sołtys Andrzej Kamiński, prezes Towarzystwa Przyjaciół Żarek Letnisko Andrzej Będskowski , prezes Leśnych Ludków Włodzimierz Rajczyk. W zlocie wzięły udział 22 grupy z całej Polski: Positive Energy, Kijomaniacy Myszków, NT Viking Częstochowa, Unia Miast, Clleo Zawiercie, UKS Siedleszczany, Forma na piatkę Pabianice, Epoka Nordica Łódź, Strzelce Opolskie, Wilki Ożarów Mazowiecki, Bobry Dobieszowice, Ekipa urodzinowa, Harpagan Sosnowiec, Łazanki, Chodzę z kijami, Wesoły Borsuk Team Prudnik, NW Ciechanów, Jura'PL Zawiercie, Polskie Stowarzyszenie NW, Grupa z Korei, Rybnicki Klub NW, MK Team Sport w wielkim mieście.

-    Ta impreza całkowicie odzwierciedla moje podejście do życia i sportu – tłumaczy Mariola Pasikowska. – Do swojego rozwoju podchodzę holistycznie, uprawiając szeroki zakres dyscyplin. W trakcie zlotu maszerujemy prawidłową techniką nordic walking wykonujemy konkurencje lekkoatletyczne, sprawdzamy wiedzę na temat Nordic Walking i tańczymy.  Podczas sezonu startowego nie ma zbyt wiele czasu na rozmowę, wymianę doświadczeń. Po zawodach wszyscy rozjeżdżają się do domów. Mimo wszystko uważam, że nordic walking to bardzo towarzyski sport, chociaż zawsze ktoś wygrywa lub przegrywa. Jedna drużyna triumfuje, kolejne tylko winszują.

Głównym celem imprezy jest integracja grup, ludzi aktywnych ruchowo, nawiązanie kontaktów koleżeńskich pomiędzy uczestnikami, współpraca teamów, popularyzacja Nordic Walking jako aktywnej formy rekreacji i spędzania wolnego. Cel udało się osiągnąć w stu procentach. Po zbiórce i rozgrzewce w Żarkach odbył się marsz do Przybynowa do Agroturystyki "Pod Skałką".

- Nikt nie narzucał tempa, była więc okazja do rozmów i żartów. Wśród uczestników było wielu instruktorów i trenerów nordic walking, którzy czuwali nad prawidłową techniką marszu. Do przepięknej i malowniczej  jurajskiej trasy dodaliśmy świetną zabawę i nutkę karnawałowego szaleństwa Na mecie czekał ciepły posiłek a po nim konkursy, zabawy i tańce. Wręczono upominki i pamiątkowe dyplomy uczestnictwa - mówi Mariola Pasikowska.

Patronat nad wydarzeniem objęła Gmina Żarki, która ufundowała  dla uczestników zlotu kubki, mapy i ecotorbę,  Sponsorzy: Nessi Sportswear, Hokus Pokus, Regatta, PSNW,Miasto Zawiercie,  Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. Na zlot przybyła grupa 14 Koreańczyków z Seulu, to studenci polonistyki. Tegoroczny zlot uzyskał zatem miano międzynarodowego.

 

07

LUT

2017

1465

razy

czytano