Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

„Cudze chwalicie swego nie znacie”.

„Cudze chwalicie swego nie znacie”.

Ludzie mieszkający na naszym terenie nie dostrzegają wszystkich walorów jakie są w naszej gminie, wszyscy wyjeżdżają na wakacje w góry, nad morze, mazury - a może warto rozejrzeć się co ciekawego znajduję się u nas. Dziś chcielibyśmy przybliżyć działalność Stajni „Jaroszówka”, która znajduję się jak sama nazwa wskazuje w Jaroszowie, gmina Żarki  prowadzona jest przez Martę i Rafała Szczeblewskich.

Stajnia Jaroszówka działalność swoją rozpoczęła Latem 2007r. Tak więc jest nowym, ambitnym, silnie rozwijającym się projektem o charakterze turystyczno – rekreacyjnym, dodatkowo świadczącym usługi z zakresu „hotel dla koni” z bardzo dobrą profesjonalna opieką.

Na dzień dzisiejszy w stajni mieszkają cztery konie(w planach więcej). Na terenie gospodarstwa są miejsca do nauki jazdy konnej w zależności od stopnia zaawansowania, oraz stanowiska grillowe i altana z bali drewnianych, pod  którą można wypocząć.
Stajnia umiejscowiona jest, w przepięknym regionie Jury Krakowsko - Częstochowskiej,
z wspaniałym widokiem na lasy i wzgórza jaroszowskie.
 „Zapewniamy aktywny wypoczynek weekendowy dla lubiących rekreacje konną, spacery, wycieczki rowerowe, wspinaczkę skałkowa czy zwiedzanie jurajskich jaskiń. Organizujemy także naukę jazdy konnej dla początkujących”. – opowiada pani Marta.
Właścicielka z racji swojego zawodu - Technik Fizjoterapii do nauki włącza także elementy gimnastyki korekcyjnej, co dodatkowo wpływa na uczestników nauki jazdy konnej. Następnym bardzo ważnym krokiem w rozwoju stajni i tym samym poszerzeniem oferty jest ukończenie profesjonalnego kursu dla Hipnoterapeutów w Fundacji na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Hipoterapia” w Krakowie. Pozwoli to na stworzenie bardzo szerokiej oferty dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, także oferty dla osób wymagających pourazowej rehabilitacji ruchowej.

W naszej stajni organizujemy imprezy plenerowe dla dorosłych i dzieci, połączone z jazdą konną, konkursami, i degustacją kuchni regionalnej – informuje właściciel stajni, Rafał Szczeblewski.
Dla osób posiadających większe doświadczenie i przygotowanie do jazdy  konnej , organizowane są „Jurajskie rajdy Konne” do zaprzyjaźnionych stajni na terenie Jury.
Jako właściciele stajni i twórcy całego projektu „Jaroszówka” droga rozwoju, którą wybrali ma na celu nie tylko działania zarobkowe, ale też działania na rzecz innych.

Adres
Stajnia Jaroszówka
Jaroszów 63
42-310 Żarki

e-mail: jaroszowka@op.pl
pani Marta: 0502 245 076
pan Rafał: 0504 626 365


(Przygotowanie: Anna Stodółkiewicz, właściciele stajni Jaroszówka, fot. arch. Stajni Jaroszówka)

27

CZE

2008

1355

razy

czytano