Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Pobiegli dla Fabianka i Wojtusia.

Pobiegli dla Fabianka i Wojtusia.

W dniu 5 lutego w Jaroszowie odbył się bieg charytatywny dla dwóch małych mieszkańców naszej gminy: Fabiana Genzer z Przybynowa, który w dniu 6 grudnia 2016r. uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Poparzył się gorącą wodą. Oparzeniu uległo 60 proc. ciała. Do dnia 3 stycznia 2017 r. przeszedł cztery kilkugodzinne operacje. 31 stycznia wrócił z mamą do domu, przebywał w Śląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Stan zdrowia dziecka wymaga wielu miesięcy leczenia. Drugi chłopiec Wojtuś Radosz z Żarek urodził się w 30 tygodniu ciąży jako jeden z bliźniąt  w wyniku TTTS-u/drugi bliźniak obumarł w płodzie/.Od tej pory zmaga się z wieloma dolegliwościami min. nie widzi, posiada duże ubytki w mózgu, małogłowie, cierpi na padaczkę, jest znacznie opóźniony w rozwoju psychoruchowym. Jest pod kontrolą poradni: neurologicznej, kardiologicznej, dermatologicznej/naczyniaki na ciele/,okulistycznej, rehabilitacyjnej ,chirurgicznej i gastrologicznej. Wojtuś powinien być intensywnie, przynajmniej raz dziennie rehabilitowany, co stara się zapewnić rodzina głównie prywatnie, gdyż  z NFZ przysługuje Wojtusiowi tylko 6 godzin miesięcznie. Rodzice robią wszystko, aby Wojtuś mógł być dalej rehabilitowany i małymi krokami " szedł do przodu". Wojtuś jest podopiecznym fundacji   "Zdążyć z  Pomocą".

Wspólnymi siłami w ramach organizacji biegu uzbierano 7 824,90zł, pieniądze zostaną po połowie przekazane na konta rodziców Fabianka i Wojtka.

Zwycięzcy biegu:
OPEN dystans 5km kobiety
I miejsce Agnieszka Janocha Żarki Letnisko 23:21
II miejsce Agnieszka Cieniuch Żarki 30:22
III miejsce Anna Gogolin Zabrze 30:56
OPEN dystans 5km mężczyźni
I miejsce Rafał Formicki Zawiercie 19:18
II miejsce Aleksander Zięba Strzyżowice 20:11
III miejsce Mateusz Całek Jastrząb 21:00

OPEN dystans 10km kobiety
I miejsce Tamara Koczur Myszków 48:41
II miejsce Eliza Krzysztoń Jaworznik 49:18
III miejsce Patrycja Brzozowska 51:56
OPEN dystans 10km mężczyźni
I miejsce Marcin Bierlet Ryczowek 41:42
II miejsce Robert Mościński Myszków 42:31
III miejsce Piotr Janocha Żarki Letnisko 42:53

OPEN dystans NW kobiety
I miejsce Mariola Pasikowska Żarki 35:38
II miejsce Anna Balicka Poraj 36:14
III miejsce Katarzyna Grygiel Żarki Letnisko 38:01

OPEN dystans NW mężczyźni
I miejsce Daniel Wojtasiński Częstochowa 35:39
II miejsce Arkadiusz Dobrzyński Częstochowa 36:12
III miejsce Jan Machowski Koziegłowy 38:30

Oprócz biegu, który odbył się na dystansie 5 i 10km oraz marszu z kijami  NW (5km) w świetlicy w Jaroszowie przygotowano mnóstwo atrakcji dla uczestników m.in. loteria z nagrodami, animatorki dla dzieci, malowanie twarzy dla dzieci, porady kosmetyczki, domowe wypieki przygotowane przez panie z grupy seniorów z Żarek oraz grupy biegaj z Żarkami, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym, bigos myśliwski, który był pyszną niespodzianką biegu, przygotowany został przez radnych powiatowych Jarosława Kumora oraz Wojciecha Pichetę, stowarzyszenie Jurajskie Amonity z Jaroszowa przygotowało grochówkę dla biegaczy, była również aromatyczna herbata z goździkami, pomarańczą, sokiem malinowym. Nieocenioną atrakcją była maskotka policji Sznupek oraz radiowóz, który był udostępniony przez Komendę Powiatową z Myszkowa. Zdjęciom nie było końca.  A zapewne każdy uczestnik imprezy choć raz uśmiechnął się do maskotki dnia.

Z całego serca dziękujemy za udział w biegu wszystkim zawodnikom, a także osobą które uczestniczyły w imprezie w Jaroszowie 5 lutego. Poniżej prezentujemy wszystkich darczyńców, sponsorów, którzy przekazali bony do loterii;
Firmy RABEX Wulkanizacja Opon, Manufaktura słodyczy HokusPokuss, Gościniec Jurajski, Przystań Leśniów, Zagroda Edukacyjna Maciejówka z Ostrowa, salon kosmetyczny Le Papillon, Żółta Budka Martyna, Tomasz Kupis, Zakład Fryzjerski IZA - Izabela Nowak, trener personalny Bartosz Przybyłek, Cukiernia House of Sweets, Creativ - studio paznokci Myszków, firma Fobos z Myszkowa, Restauracja Madera, pakiety z Gminy Żarki, Starosta Myszkowski Dariusz Lasecki przekazał 100 odblasków, które rozdawał Sznupek, członek Zarządu Powiatu Myszkowskiego Jakub Grabowski przekazał 10 pakietów promocyjnych radni powiatowi Jarosław Kumor, Wojciech Picheta własnoręcznie przygotowali bigos myśliwski, pizzeria Zosieńka z Żarek Letnisko, restauracja Kongres, wypożyczalnia sprzętu sportowego w Przewodziszowicach, zaproszenia do zwiedzania Piwnic Klasztornych i wystawy skamieniałości jurajskich, EtnoJura, Muzeum Dawnych Rzemiosł w Starym Młynie w Żarkach, LKS Zieloni Żarki, panie z grupy Seniorów w Żarkach: Teresa Jarkiewicz, Jolanta Pudo, Stanisława Nowak, Barbara Lech, Marianna Jawura domowe wypieki, piekarnia Brel pieczywo do posiłków, grochówka dla uczestników biegu przygotowana przez  Stowarzyszenie Jurajskie Amonity z Jaroszowa, pajdę chleba ze smalcem przygotowała Anna Stodółkiewicz oraz Martyna Kyc – Kręciwilk,  Komenda Powiatowa Policji Myszków udostępniła policyjny radiowóz oraz policyjną maskotkę psa Sznupka, w której rolę świetlnie wpisał się Paweł Biedroń  oraz Adam Dziuk,   rozgrzewkę dla zawodników i animację dla dzieci przeprowadziły Aleksandra Buła i Barbara Rajczyk, malowanie twarzy dla dzieci wykonywała Katarzyna Nowak, Anna Radosz udzielała porad kosmetyczki.

Wspólnymi siłami uzbieraliśmy 7 824,90zł, pieniądze zostaną po połowie przekazane na konta rodziców Fabianka i Wojtka.
Dziękujemy wszystkim osobom, które otwarły swoje serca w tym szczytnym celu. Pamiętajmy, że dobro powraca.

Organizatorem imprezy charytatywnej była Gmina Żarki, oraz Grupa Biegowa „Biegaj z Żarkami”
Współorganizatorzy: MGOK w Żarkach, OSP Żarki, OSP Czatachowa, Stowarzyszenie Jurajskie Amonity w Jaroszowie, Sołtys i Rada Sołecka z Jaroszowie
Patronat Honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski

 

10

LUT

2017

1716

razy

czytano