Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Norbi i Jerzy Połomski - gwiazdami XVII Dni Żarek

Norbi i Jerzy Połomski - gwiazdami XVII Dni Żarek

Ostatni weekend (28, 29 czerwca) mieszkańcy naszej gminy i nie tylko mogli wybrać się do lasku fabrycznego obok stadionu na XVII Dni Żarek. Gwiazdą pierwszego dnia był Norbi przed którym wystąpił zespół „5,75”, UNDER AGE, odbył się także koncert zespołu „Za pięć dwunasta” oraz przegląd grup tanecznych działających w gminie Żarki. W trakcie zaprezentowana została świetlica w Przybynowie, która podczas dnia dziecka otrzymała certyfikat dla najlepszej świetlicy w gminie Żarki.
Na scenie zaprezentowały się zespoły z terenu naszej gminy i ościennych: Kłos z Jaworznika, Carmen z Przybynowa, Malwy z Poraja, obchodzony był także jubileusz 10 – lecia kapeli Ani – Ani.
W ramach Dni Żarek na targowisku miejskim miał miejsce po raz pierwszy pokaz szczudlarzy na tzw. Żareckich Kolorowych Jarmarkach, gdzie rozdawany był program Dni Żarek oraz odbył się pokaz animacji z udziałem aktorów w konwencji pantomimicznej – improwizacje z udziałem uczestników targu.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów tegorocznej imprezy, gwiazdą, które przyjęły nasze zaproszenie i umiejętnie rozbawili publiczność, oraz wszystkim mieszkańcom Żarek, okolic za tak duże zainteresowanie, którzy bawili się podczas tegorocznych Dni Żarek – dodaje burmistrz Żarek Klemens Podlejski

W niedziele natomiast wystąpiły zespoły: Wysoczanki z Wysoki, Lira z Żarek, Ostrówiolinki z Ostrowa. Odbył się także pokaz jazdy konnej w wykonaniu Eweliny Bielawskiej, wystąpił również zespół wokalny Iskra ze Szkoły Podstawowej w Żarkach oraz zespół taneczny.
Gwiazda wieczoru był wszystkim znany i lubiany Jerzy Połomski, który zgromadził do lasku fabrycznego sporą publiczność. W tym roku organizatorzy położyli akcent przede wszystkim na występy swoich lokalnych artystów folklorystycznych. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, młodzież bawiła się do późnych godzin na dyskotece pod gwiazdami.

- Była to pierwsza tak duża impreza, którą miałam przyjemność przygotować, nabrałam doświadczenia i myślę że za rok będę umiała jeszcze lepiej to wykorzystać. Serdecznie podziękowania dla strażaków z naszej gminy, którzy pilnowali porządku, oraz zabezpieczali imprezę, podziękowania składam również dla wszystkich osób, które pomagały mi podczas całej imprezy – dodaje dyr. Magdalena Brzegowska.

Rozegrane zostały także turnieje sportowe. W pierwszym dniu zmagali się trampkarze młodsi i starsi wspólnie z rodzicami. I miejsce zajęli trampkarze starsi pokonując w finale trampkarzy młodszych 6:0.

W drugim dniu imprezy tzn. w niedziele rozegrany został turniej Oldboj o puchar burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego, który trafił do drużyny z Będzina. II miejsce zajęła drużyna Krisbut z Myszkowa, III Zieloni Żarki.

Imprezie towarzyszyło wesołe miasteczko, pełna gastronomia, wystawa Koła Sprawnych Rąk oraz loteria fantowa.

01

LIP

2008

1066

razy

czytano