piątek, 23 lipca 2021 r.
imieniny obchodzą: Sława, Sławosz
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Między Zamkami na podium

Strona główna » Aktualności » Między Zamkami na podium

wielkość tekstu:A | A | A

Drugie miejsce w kategorii Gospodarstwa Agroturystyczne w XXIII edycji  Ogólnopolskiego Konkursu Rolnik – Farmer Roku dla Między Zamkami w Kotowicach w Gminie Żarki. Konkurs od lat objęty  jest patronatem: Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Prezesa Agencji  Nieruchomości Rolnych oraz JM Rektora Uniwersytetu  Technologiczno-Przyrodniczego im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy.  Uroczysta gala finałowa odbyła się 3 lutego w hotelu The Westin Warsaw,  na której oficjalnie odebraliśmy dyplom finalistów konkursu.

- Jest to niezwykle cenne wyróżnienie dla nas, jako niewielkiego  gospodarstwa na tle ogromnych przedsiębiorstw rolnych w całej Polsce.  Docenienie naszej pracy przez Kapitułę konkursu, w której skład  wchodzili przedstawiciele m.in. Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,  Agencji Nieruchomości Rolnych to dla nas ogromny zaszczyt. Mamy  nadzieję, że również w przyszłości będziemy mieli okazję godnie  reprezentować nasz region i zdobywać kolejne wyróżnienia na ogólnopolską  skalę – przekonują właściciele obiektu.  - Zdobycie przez nas tak wysokiej noty w Ogólnopolskim Konkursie Rolnik –  Farmer Roku oznacza również, że spojrzenia tych instytucji zostały  zwrócone na rolnicze walory naszego regionu, a także na samych rolników  powiatu myszkowskiego i całego regionu częstochowskiego. Jednocześnie chcieliśmy podziękować radnemu  gminy – Pawłowi Labocha, oraz sołtysowi wsi Kotowice – Łukaszowi Kot za  zaufanie, którym nas obdarzyli zgłaszając nas do konkursu o takiej skali.

Publikacja konkursowa w wersji on-line znajduje się pod adresem:  http://www.farmer-roku.pl/konkurs/xxiii-edycja-konkursu/wydawnictwo-xxiii-edycji, a Między Zamkami zostało opisane na stronie 41.

(Materiał tekstowy i fotograficzny od Gospodarstwo Agroturystyczne Między Zamkami)

 

czytano: 2076 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-02-20 11:15:31

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

CZY W ŚRODĘ TARG W ŻARKACH POWINNEN SIĘ ODBYWAĆ W GODZ. 13.00 – 17.00?

  • 79%
  • 21%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7