Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Wolontariusz z Turcji w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Wolontariusz z Turcji w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

W dn. 27.02 – 03.03.2017 w Zespole Szkół im. T. Kościuszki mieliśmy przyjemność gościć wolontariusza z Turcji - Renas Turunc z organizacji AIESEC,  z  projektu edukacyjnego  World Talks 2017.

AIESEC to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. Od 45 lat rozwija w młodych ludziach cechy liderskie poprzez praktyczne doświadczenia w projektach wspierających realizację wymian międzynarodowych.

World Talks  to projekt skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, w którym zagraniczni wolontariusze dzięki interaktywnym warsztatom, przybliżają uczniom różne aspekty ich kultury, budują w nich otwartość na obcowanie z innymi narodowościami, przełamują stereotypy oraz przybliżają istotne tematy dotyczące problemów świata

Spotkania z wolontariuszem były ogromną przygodą dla naszych uczniów, którzy mieli szansę na poznanie nowej kultury i nawiązanie kontaktów z obcokrajowcem, który, jak  okazało się jest podobny do nich samych. Spotkania te przełamały wiele barier - kulturowych, obyczajowych, czy językowych.

Warsztaty prowadzone były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym oraz językowym. Projekt był w całości realizowany w języku angielskim. Uczniowie podczas spotkań mogli naprawdę wiele się nauczyć i przekonać jakie korzyści daje współpraca ponad podziałami i uprzedzeniami.

Po zajęciach była kolej na  zorganizowany czas wolny w towarzystwie uczniów Zespołu Szkół. Renas odwiedził między innymi Mirów oraz Bobolice, pokonując pieszo malowniczą ścieżkę między dwoma  zamkami. Obowiązkiem szkoły było zorganizowanie noclegów dla wolontariusza u rodzin goszczących i zapewnienie wyżywienia. Finałem pobytu wolontariusza w szkole była uroczysta Closing Gala w Katowicach podsumowująca wzięcie udziału w projekcie edukacyjnym World Talks 2017. Zespół Szkół w Żarkach został nagrodzony Certyfikatem udziału. Na Gali szkołę reprezentowały nauczyciel języka angielskiego mgr Beata Ganczewska oraz uczennica klasy IIA Adrianna Wiaderek.

Kolejni wolontariusze z różnych stron świata zagoszczą w Zespole Szkół w Żarkach już we wrześniu.

(tekst i zdjęcia z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach)

 

13

MAR

2017

1439

razy

czytano