niedziela, 21 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Daniel, Wawrzyniec
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Wolontariusz z Turcji w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

Strona główna » Aktualności » Wolontariusz z Turcji w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach

wielkość tekstu:A | A | A

W dn. 27.02 – 03.03.2017 w Zespole Szkół im. T. Kościuszki mieliśmy przyjemność gościć wolontariusza z Turcji - Renas Turunc z organizacji AIESEC,  z  projektu edukacyjnego  World Talks 2017.

AIESEC to największa na świecie, niezależna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, działająca w 122 krajach na poziomie lokalnym, narodowym i globalnym. Od 45 lat rozwija w młodych ludziach cechy liderskie poprzez praktyczne doświadczenia w projektach wspierających realizację wymian międzynarodowych.

World Talks  to projekt skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, w którym zagraniczni wolontariusze dzięki interaktywnym warsztatom, przybliżają uczniom różne aspekty ich kultury, budują w nich otwartość na obcowanie z innymi narodowościami, przełamują stereotypy oraz przybliżają istotne tematy dotyczące problemów świata

Spotkania z wolontariuszem były ogromną przygodą dla naszych uczniów, którzy mieli szansę na poznanie nowej kultury i nawiązanie kontaktów z obcokrajowcem, który, jak  okazało się jest podobny do nich samych. Spotkania te przełamały wiele barier - kulturowych, obyczajowych, czy językowych.

Warsztaty prowadzone były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym oraz językowym. Projekt był w całości realizowany w języku angielskim. Uczniowie podczas spotkań mogli naprawdę wiele się nauczyć i przekonać jakie korzyści daje współpraca ponad podziałami i uprzedzeniami.

Po zajęciach była kolej na  zorganizowany czas wolny w towarzystwie uczniów Zespołu Szkół. Renas odwiedził między innymi Mirów oraz Bobolice, pokonując pieszo malowniczą ścieżkę między dwoma  zamkami. Obowiązkiem szkoły było zorganizowanie noclegów dla wolontariusza u rodzin goszczących i zapewnienie wyżywienia. Finałem pobytu wolontariusza w szkole była uroczysta Closing Gala w Katowicach podsumowująca wzięcie udziału w projekcie edukacyjnym World Talks 2017. Zespół Szkół w Żarkach został nagrodzony Certyfikatem udziału. Na Gali szkołę reprezentowały nauczyciel języka angielskiego mgr Beata Ganczewska oraz uczennica klasy IIA Adrianna Wiaderek.

Kolejni wolontariusze z różnych stron świata zagoszczą w Zespole Szkół w Żarkach już we wrześniu.

(tekst i zdjęcia z Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach)

 

czytano: 1022 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-03-13 08:32:26

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Topolowa odmieniona!

  Dwa projekty są realizowane z myślą o mieszkańcach ul. Topolowej. Jeden społeczny, drugi modernizacyjny.  Jutro w dniu ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 108 razy
  czytaj więcej
 • Jura na dwóch kółkach

  Ponad 800 zawodników wzięło udział w jurajskiej edycji Bike Atelier MTB Maraton w Żarkach. Trzy gminy  ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 58 razy
  czytaj więcej
 • 15 lat KS Kotowice

  Świętowanie jubileuszu 15-lecia KS Katowice rozpoczęło się od mszy świętej w miejscowym kościele pod wezwaniem Matki ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 94 razy
  czytaj więcej
 • Kupiecki Sąsiek 17.08.

  Trzeci w tym roku Kupiecki Sąsiek w Żarkach już 17 sierpnia 2019 r. Na Targowisku otwarte zostaną wrota Kupieckiego Sąsieku ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 38 razy
  czytaj więcej
 • Bajka z Zagadką

  W dniu 9 lipca 2019 r. na deskach Domu Kultury w Żarkach wystawiona została bajka "Detektyw Zagadka na ...

  dodano:15 lipca 2019 czytano: 313 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

 • 92.9%
 • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9