piątek, 19 kwietnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Alfa, Tytus
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

OSP Żarki i akcja pobierania krwi

Strona główna » Aktualności » OSP Żarki i akcja pobierania krwi

wielkość tekstu:A | A | A

Akcja honorowego oddawania krwi po raz kolejny okazała się bezapelacyjnym sukcesem. Dzięki dobrym sercom z całej gminy Żarki i okolic raz jeszcze mogliśmy dać pomoc potrzebującym. Należy także nadmienić, że pobito kolejny rekord, 53 osoby oddały krew, 59 się zarejestrowało, natomiast jedna osoba zgłosiła się do oddania szpiku. O sukcesywnie organizowanych akcjach dowiedziała się także regionalna telewizja TVP3 Katowice, której dziennikarze zjawili się by nagrać materiał. Niezmierne podziękowania ślemy także do Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie za obecność strażaków oraz Ojców Paulinów z Leśniów Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin.
Przyjechali także reporterzy z portalu strażackiego 112Częstochowa, którzy zechcieli sfotografować nasze wozy strażackie.

Materiał znajduje się pod linkiem: 9:15
http://katowice.tvp.pl/29770529/2042017-godz2130
 

czytano: 581 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-04-04 08:48:50

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11