Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Przybynów rozpoczął podróż po Europie!

Przybynów rozpoczął podróż po Europie!

Od marca br. w Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej z inicjatywy dyrektora placówki ruszył program edukacyjny autorstwa nauczycielek Eweliny Błaszczyk i Urszuli Radosz pt. „W podróży przez Europę”.  Celem projektu jest ukazanie różnorodnego charakteru państw, poznanie ich symboli narodowych, kultury, ciekawostek i anegdot, rozwijanie tożsamości europejskiej oraz pogłębianie wiedzy o państwach europejskich, a także kształtowanie postaw patriotycznych. Tematem pierwszego spotkania 21 marca  była oczywiście Polska.

W podróż po naszym kraju uczniów, przybyłych także licznie przybyłych rodziców zabrały dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami Izabelą Piasecką oraz Moniką Rzepką. Imprezę rozpoczęła prezentacja multimedialna, która zawierała najważniejsze informacje dotyczące naszej Ojczyzny. Dzieci zaprezentowały symbole narodowe wraz z ich historią i znaczeniem, a następnie najważniejszych władców, sławnych polskich pisarzy, poetów i noblistów, państwa sąsiadujące z Polską, największe  i najpiękniejsze miasta oraz ich zabytki, kolejne polskie stolice oraz sojusze i organizacje międzynarodowe, do których należy nasz kraj.

Po obejrzeniu prezentacji prowadząca M. Rzepka rozpoczęła quiz pt. „Kocham Cię, Polsko!”. Pomysł zabawy został zaczerpnięty z popularnego programu rozrywkowego, emitowanego przez Telewizję Polską. Składał się on z ośmiu rund, w których sprawdzano wiedzę  zdobytą podczas spotkania. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące znajomości polskich bajek dla dzieci, baśni, miast, zabytków architektury, symboli narodowych, tańców, przysłów, piosenek i ważnych postaci. Idąc za wzorem konkursu TV, na scenie szkolnej pojawili się również artyści w strojach ludowych, którzy prezentowali polskie piosenki i regionalne tańce. Turniej zakończył się sprawiedliwym remisem. Każda z drużyn, oznaczona polskimi kwiatami makami i stokrotkami wykazała się dużym refleksem i wiedzą o swojej Ojczyźnie. Całości dopełniła degustacja pysznego bigosu, polskiej potrawy, w przygotowanie której zaangażowali się rodzice przedszkolaków.

Oprawę plastyczną do uroczystości wykonała Anna Poll, a o podkład muzyczny zadbał Marcin Todynek. Na imprezę liczne przybyli rodzice przedszkolaków. Z reakcji widzów można było wnioskować, że wszyscy wspaniale się bawili i wiele nauczyli.

(Informacja ze Szkoły Podstawowej w Przybynowie)

04

KWI

2017

972

razy

czytano