Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Fascynująca zabawa z książką

Fascynująca zabawa z książką

Rozmowy o książce wcale nie muszą być nudne, a wręcz przeciwnie – mogą być ciekawą przygodą i fascynującą zabawą. Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach w czasie spotkania z pisarką Joanną Olech, które odbyło się 29 marca w małej sali gimnastycznej. Joanna Olech to znana autorka książek dla dzieci i ilustratorka, laureatka wielu nagród literackich, jej słynna "Dynastia Miziołów" znalazła się na liście lektur dla uczniów szkoły podstawowej.

Pisarka opowiadała o swoich książkach, zachęcała do ich przeczytania, czytała wybrane fragmenty najciekawszych pozycji.  Zadała uczniom mnóstwo pytań, zachęciła do wesołej zabawy i rozwiązywania zagadek. Dzieci świetnie się bawiły, wykazując się jednocześnie bardzo dobrą znajomością postaci i wątków z dzieł pisarki.nW drugiej części spotkania uczniowie zadawali pytania; dowiedzieli się m.in. jak długo pisze się książkę, czy trzeba skończyć specjalne studia, aby być pisarzem, czym na co dzień zajmuje się twórca. Na zakończenie uczniowie ustawili się w długiej kolejce po autografy.

- Kilka tygodni wcześniej zakupiliśmy do biblioteki kilkadziesiąt książek Joanny Olech i zachęciliśmy uczniów do zapoznania się z jej twórczością. Dzieci z ochotą sięgnęły po te pozycje, ponieważ autorka odnosi się w nich do zwykłych doświadczeń najmłodszych, a ponadto robi to z wielkim humorem i wspaniale ilustruje swoje dzieła. Jednocześnie chciałbym prosić  rodziców, by zachęcali swoje pociechy do częstego kontaktu ze słowem pisanym. Listę wartościowych pozycji dla dzieci, sporządzoną przez specjalistów,  zamieszczamy na stronie internetowej szkoły, w zakładce Dla rodziców – informuje dyr. szkoły Tadeusz Pakuła.
Spotkanie zorganizowali – Anna Pakuła, Tadeusz Pakuła.

 

04

KWI

2017

1235

razy

czytano