Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Podium dla żarczanki.

Podium dla żarczanki.

W dniu 8.04.2017 odbyły się IV Mistrzostwa oraz Sztafetowe Mistrzostwa Polski w Maratonie Nordic Walking. Mariola Pasikowska zdobyła I miejsce OPEN wśród kobiet.  W tym roku zawody odbyły się w Jastrowiu koło Piły, na malowniczej, ale dość trudnej trasie. Uczestnicy mistrzostw maszerowali wokół Jeziora Jastrowie Wielkie, po pętli mierzącej 5,4 km.

W większości składały się na nią leśne ścieżki, ale pojawiły się też piaszczyste podejścia, kilkudziesięciometrowa drewniana kładka oraz zmora zawodników: piaszczysta plaża. Na kilkusetmetrowym odcinku plaży usytuowano start, metę i strefę zmian dla sztafet. Grząskie, nierówne podłoże, wymagające zupełnie innej pracy od zmęczonych nóg, nie tylko spowalniało zawodników, ale przyczyniało się do powstawania bolesnych skurczów nóg.
Początkowo kwestia lidera w maratonie nie była jasna. Na prowadzenie wysunął się Piotr Kordowski, który sporą część trasy pokonał niemal ramię w ramię z Marcinem Michalcem oraz Andrzejem Diediewiczem z Grodna.Finalnie zwyciężył Marcin Michalec z czasem 4:34:24. Inaczej było u pań. Tutaj już podczas pierwszego okrążenia wysunęła się na prowadzenie Mariola Pasikowska (Klub Positive Energy), mistrzyni Europy na dystansie półmaratońskim, dla której jednak start na królewskim dystansie był debiutem.

-To był mój dzień !  Na wynik złożyły się przede wszystkim dobre przygotowanie wytrzymałości, idealna pogoda i radość z przeżywania debiutu na królewskim dystansie. 42 km 195 m  pokonałam z czasem 5:22:22 zajmując I miejsce OPEN wśród kobiet, tym samym w kategorii :) oraz 17 miejsce wśród mężczyzn .:Ponadto mój czas był lepszy o 7 minut od zwycięskiej sztafety kobiet .To bardzo cenny dla mnie tytuł . Przebiegłam już 3 maratony, jednak żaden z nich nie dał mi takiej euforii na mecie jak NW. Tym samym stwierdzam szybciej chodzę niż begam. W tym roku reprezentując Miasto i  Gminę Żarki startuje w Puchrze Polski oraz Pucharze Europy Nordic Walking - mówi Mariola Pasikowska.

12

KWI

2017

1310

razy

czytano