poniedziałek, 20 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Bernardyn, Krystyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Jurajskie Ostańce wygrały głosowanie

Strona główna » Aktualności » Jurajskie Ostańce wygrały głosowanie

wielkość tekstu:A | A | A

Są oficjalne wyniki głosowania w Konkursie Fundacji Tesco Dzieciom „Decydujesz Pomagamy”. Projekt  Spółdzielni Socjalnej Amonit Jura Sport Kultura   „Jurajskie Ostańce” wynikiem 12 168 głosów wygrał głosowanie. Wszystko dzięki głosowaniu i zaangażowaniu wielu osób z powiatów: myszkowskiego i zawierciańskiego , którzy głosowali w sklepach Tesco w Zawierciu i Porębie.

Podczas każdych zakupów w Tesco  dokonanych między 8 marca a 4 kwietnia klient otrzymywał jeden żeton. Wybierał swój ulubiony projekt społeczny i  głosował na niego, wrzucając żeton do urny znajdującej się obok kasy.

- Dzięki wsparciu wielu znajomych, przyjaciół w jakimś stopniu udało nam się 2 lata temu odsłonić zapomniany przez nowe pokolenia szlak Rajce, który przez lata był zaniedbany i niemożliwy do zwiedzania pięknych miejsc które stworzyła przyroda – mówi Andrzej Jakóbczak. - Projekt który realizowany był dwa lata temu jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów i budzi zachwytPraca włożona przez wolontariuszy na rzecz odsłony Rajc pozytywnie została odebrania i pobudza chęć do dalszego działania. Na szlaku możemy odsłonić jeszcze wiele pomników przyrody które na pewno będą zachwycać ale do tego potrzebna jest finansowa pomoc i dlatego zgłosiliśmy się do Fundacji TESCO. Praca włożona przez wolontariuszy na rzecz odsłony Rajec pozytywnie została odebrana i pobudza chęć do dalszego działania. Na szlaku mamy jeszcze wiele ostańców do pokazania
Dziękujemy wszystkim którzy głosowali i promowali projekt w głosowaniu i zapraszamy do współpracy w realizacji jego. Szczegóły będą podawane już w krótce na Facebook https://www.facebook.com/Przewodziszowice/

 

czytano: 534 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-04-21 14:24:58

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4