środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

OŚWIATA w Gminie Żarki od 1 września 2017r.

Strona główna » Aktualności » OŚWIATA w Gminie Żarki od 1 września 2017r.

wielkość tekstu:A | A | A

Burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski wydał zarządzenie w sprawie: planu sieci szkół podstawowych i gimnazjum od dnia 1 września 2017 r.  Gmina Żarki czeka na rozpatrzenie skargi skierowanej do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale zgodnie z wydanym rozporządzeniem rozpoczęto przygotowania do nowego roku szkolnego. 

Zgodnie z zarządzeniem w gminie Żarki będą działać cztery szkoły podstawowej, w tym jedna przy ul. Częstochowskiej w Żarkach oraz Gimnazjum przy ul. Ofiar Katynia. Z dniem 1 września 2017 roku rozpoczyna się kształcenie w klasie pierwszej ośmioletniej szkoły podstawowej w następujących placówkach:
1.    Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jaworzniku
2.    Szkoła Podstawowa im. Integracji Europejskiej w Przybynowie
3.    Szkoła Podstawowa w Zawadzie
4.    Szkoła Podstawowa im. Wł. Szafera w Żarkach, ul. Częstochowska
W roku szkolnym 2017/2018 z mocy prawa nie prowadzi się naboru do pierwszej klasy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach, ul. Ofiar Katynia 3.

Tym samym zarządzeniem określono również następujące granice obwodów publicznych szkół podstawowych i gimnazjum mających siedzibę na terenie Gminy Żarki na okres od dnia 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2019 r.:
1.    Obwód Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku obejmuje miejscowość: Jaworznik
2.   Obwód Szkoły Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie obejmuje miejscowości: Ostrów, Przybynów i Zaborze
3.    Obwód Szkoły Podstawowej w Zawadzie obejmuje miejscowości: Czatachowa, Jaroszów, Suliszowice i Zawada
4.    Obwód Szkoły Podstawowej im. Władysława Szafera w Żarkach, ul. Częstochowska 61 obejmuje miejscowości: Kotowice, Wysoka Lelowska i Żarki
5.     Obwód Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarkach obejmuje miejscowości: Czatachowa, Jaroszów, Jaworznik, Kotowice, Ostrów, Przybynów, Suliszowice, Wysoka Lelowska, Zaborze, Zawada i Żarki

 

 

czytano: 937 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-04-24 10:36:37

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7