Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Poznali losy dzielnego Robinsona

Poznali losy dzielnego Robinsona

W dniu 24 kwietnia, w ramach obchodów Światowego Dnia Książki, po raz 15. odbył się w Domu Kultury w Żarkach konkurs czytelniczy pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego "Kto czyta, nie błądzi".

Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem "Poznaj dzielnego Robinsona, którego zły los nie pokonał". Regulamin przewidywał przeczytanie słynnej powieści podróżniczej Daniela Defoe. Zgłosiło się około 100 uczestników z 25 szkół północnej części województwa śląskiego. Jak się okazało, uczniowie podstawówek chętnie sięgnęli po książkę o dzielnym podróżniku i postanowili sie sprawdzić w konkursie – napisali test odnoszący się do lektury, a 8 najlepszych z nich trafiło do finału.

Komisja i widzowie wysoko ocenili wiedzę finalistów, którym przyszło sie zmagać z niełatwymi zadaniami przygotowanymi w formie zabawy. Było łowienie ryb, rozłupywanie orzechów kokosowych, otwieranie butelek wyrzuconych na brzeg morza – uczniowie znajdowali w rekwizytach pytania odnoszące się do postaci, miejsc i wątków z powieści. Rozwiązywali też krzyżówkę oraz nazywali części żaglowca.

- Nasz konkurs ma jeden główny cel – przekonywanie do częstego sięgania po wartościowe teksty z klasyki dziecięcej i młodzieżowej. Liczymy, że trochę zapomniana powieść zachęci uczniów do czytania literatury podróżniczo – przygodowej oraz poszukiwania informacji o świecie i egzotycznych miejscach na ziemi – informuje dyr. SP w Żarkach Tadeusz Pakuła, główny organizator konkursu.

Tegoroczni laureaci to:
1    Damian Strącała  SP nr 48 w Częstochowie
2    Justyna Kierat  SP im T. Kościuszki w Pankach
3    Weronika Czechowska  SP w Kroczycach
 
Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Wł. Szafera w Żarkach we współpracy z Miejsko – Gminnym Ośrodkiem Kultury w Żarkach, Miejsko – Gminną Biblioteką w Żarkach oraz Urzędem Miasta i Gminy Żarki

Nagrody książkowe ufundowali: Burmistrz Miasta i Gminy Żarki, Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach, Miejsko – Gminna Biblioteka w Żarkach. Konkurs przygotowali nauczyciele żareckiej podstawówki - Tadeusz Pakuła, Patrycja Tabaka, Maria Okularczyk, Katarzyna Samek, Krzysztof Błaszczyk, Barbara Sojka, Agnieszka Sojka.

 

28

KWI

2017

1061

razy

czytano