Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Strażacy u Matki Bożej Leśniowskiej.

Strażacy u Matki Bożej Leśniowskiej.

Blisko 60 jednostek OSP z powiatu myszkowskiego uczestniczyło w 17. Powiatowej Pielgrzymce Rodzin Strażackich do Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin. Gospodarzami spotkania byli ojciec przeor Jacek Toborowicz oraz Prezes Zarządu Powiatowego OSP RP, a zarazem burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. Uroczysta msza święta w intencji strażaków i ich rodzin została odprawiona w dniu 30 kwietnia. W spotkaniu uczestniczyli strażacy, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych samorządowych i strażackich, policyjnych. Zbiórka odbyła się na placu targowym, uroczysty przemarsz do sanktuarium odbył się z towarzyszeniem orkiestry dętej OSP Żarki.

- To już tradycja, że ochotnicy przybywają w sanktuarium leśniowskiego - mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. - To tu proszę o opiekę i błogosławieństwo w tej trudnej służbie.

O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Boskiej Leśniowskiej i wstawiennictwo św. Floriana za społeczną i humanitarną służbę w szeregach ochotniczego pożarnictwa dla obrony życia i mienia współobywatel modlił się przeor leśniowskiego sankturium ojciec Jacek Toborowicz.  - Zapraszam ochotników i w przyszłym roku. Miło mi będzie się z Wami spotkać - skierował zaproszenie do uczestników tegorocznej pielgrzymki ojciec J. Toborowicz.
 

30

KWI

2017

2484

razy

czytano