środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Strażacy u Matki Bożej Leśniowskiej.

Strona główna » Aktualności » Strażacy u Matki Bożej Leśniowskiej.

wielkość tekstu:A | A | A

Blisko 60 jednostek OSP z powiatu myszkowskiego uczestniczyło w 17. Powiatowej Pielgrzymce Rodzin Strażackich do Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin. Gospodarzami spotkania byli ojciec przeor Jacek Toborowicz oraz Prezes Zarządu Powiatowego OSP RP, a zarazem burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. Uroczysta msza święta w intencji strażaków i ich rodzin została odprawiona w dniu 30 kwietnia. W spotkaniu uczestniczyli strażacy, przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych samorządowych i strażackich, policyjnych. Zbiórka odbyła się na placu targowym, uroczysty przemarsz do sanktuarium odbył się z towarzyszeniem orkiestry dętej OSP Żarki.

- To już tradycja, że ochotnicy przybywają w sanktuarium leśniowskiego - mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. - To tu proszę o opiekę i błogosławieństwo w tej trudnej służbie.

O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Boskiej Leśniowskiej i wstawiennictwo św. Floriana za społeczną i humanitarną służbę w szeregach ochotniczego pożarnictwa dla obrony życia i mienia współobywatel modlił się przeor leśniowskiego sankturium ojciec Jacek Toborowicz.  - Zapraszam ochotników i w przyszłym roku. Miło mi będzie się z Wami spotkać - skierował zaproszenie do uczestników tegorocznej pielgrzymki ojciec J. Toborowicz.
 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 1412 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-04-30 17:22:25

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8