sobota, 20 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Fryderyk, Małgorzata
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

V Turniej Tenisa Stołowego. Przybynów

Strona główna » Aktualności » V Turniej Tenisa Stołowego. Przybynów

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 21.04.2017r. w Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie odbył się V Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza MiG Żarki Klemensa Podlejskiego. W zawodach wzięło udział 16 zawodników – po czterech przedstawicieli z gminnych podstawówek. Uczniowie klas IV– VI rywalizowali ze sobą w konkurencji indywidualnej i drużynowej.

Turniej przebiegał w zdrowej, sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym, do którego niewątpliwie przyczyniło się bardzo dobre przygotowanie uczestników przez ich opiekunów. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników oraz prezentowaną przez nich postawę fair – play, co bardzo cieszyło organizatorów.
W klasyfikacji drużynowej wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce–  SP Przybynów
II miejsce–  SP Żarki
III miejsce–  SP Zawada
IV miejsce– SP Jaworznik

Szczególnymi umiejętnościami w konkurencji indywidualnej popisali się Jakub Juzoń, Kamil Sapota i Albert Mizera - uczniowie Szkoły Podstawowej w Przybynowie, którzy zajęli I, II i III miejsce, oraz Fabian Męcik - uczeń Szkoły Podstawowej w Żarkach, który zajął IV miejsce.

Pozostali uczestnicy to: Barbara Zadroz (SP Przybynów),  Tobiasz Świtała, Mateusz Mucha, Igor Szwej (SP Żarki), Dominik Konieczniak, Daniel Grabowski, Wiktor Gradzik, Szymon Zamora (SP Zawada), Sandra Kot, Michał Garski, Klaudiusz Woś, Paweł Grzesia (SP Jaworznik).
         Każdy zawodnik otrzymał pamiątkowe medale, natomiast zwycięska drużyna puchar i dyplom. Nagrody zostały ufundowane Samorząd Gminy Żarki.
         Za przygotowanie i przeprowadzenie turnieju odpowiedzialny był nauczyciel wychowania fizycznego Marcin Todynek.

          Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy znakomitych umiejętności i życzymy dalszych sukcesów na polu sportowym.

(Inormacja i zdjęcia ze Szkoły Podstawowej w Przybynowie)

 

 

czytano: 497 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-04-30 18:03:06

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Topolowa odmieniona!

  Dwa projekty są realizowane z myślą o mieszkańcach ul. Topolowej. Jeden społeczny, drugi modernizacyjny.  Jutro w dniu ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 63 razy
  czytaj więcej
 • Jura na dwóch kółkach

  Ponad 800 zawodników wzięło udział w jurajskiej edycji Bike Atelier MTB Maraton w Żarkach. Trzy gminy  ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 41 razy
  czytaj więcej
 • 15 lat KS Kotowice

  Świętowanie jubileuszu 15-lecia KS Katowice rozpoczęło się od mszy świętej w miejscowym kościele pod wezwaniem Matki ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 66 razy
  czytaj więcej
 • Kupiecki Sąsiek 17.08.

  Trzeci w tym roku Kupiecki Sąsiek w Żarkach już 17 sierpnia 2019 r. Na Targowisku otwarte zostaną wrota Kupieckiego Sąsieku ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 27 razy
  czytaj więcej
 • Bajka z Zagadką

  W dniu 9 lipca 2019 r. na deskach Domu Kultury w Żarkach wystawiona została bajka "Detektyw Zagadka na ...

  dodano:15 lipca 2019 czytano: 276 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

 • 92.9%
 • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8