Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

W dniu 3 maja 2017 r. w Żarkach obchodzone było Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się o Mszą Świętą w kościele parafialnym, po której przy akompaniamencie Orkiestry OSP z Żarek wszyscy zgromadzeni przeszli pod pomnik błogosławionego  ks. L. Gietyngiera i pod pomnik T. Kościuszki.
W trakcie Mszy św. został poświęcony, przez księdza proboszcza Jana Wajsa, odnowiony Sztandar Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarkach.

W uroczystości włączyli się bardzo aktywnie harcerze z Żarek, którzy dla każdej osoby przygotowali i rozdawali okolicznościowe biało-czerwone kotyliony. Z każdej szkoły w Gminie Żarki i z każdej jednostki OSP z Gminy Żarki na obchody przyjechały delegacje ze sztandarami i kwiatami. Wiązanki złożyli również przedstawiciele samorządu z burmistrzem na czele, Związek Kombatantów, Akcja Katolicka i przedstawiciele PiS.
 
Po południu w Domu Kultury w Żarkach zaprezentowały się zespoły: „Trio kameralne” z Kielc z polską muzyką filmową, Ostrówiolinki z Ostrowa i Eskadra z Myszkowa.

Organizatorami uroczystości 3 Maja były: Dom Kultury Żarki, UMiG Żarki, Parafia Żarki, OSP z całej Gminy Żarki. Nad bezpieczeństwem uczestników pochodu czuwali druhowie z OSP Gminy Żarki i Policjanci z Komendy Powiatowej w Myszkowie.

 

05

MAJ

2017

1230

razy

czytano