Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Projekty UE.

Aktualności

Gmina Żarki laureatem konkursu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Gmina Żarki laureatem konkursu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Sumą 25 tys. zł z ministerstwa będzie dysponował Środowiskowy Dom Samopomocy w Żarkach realizując zadanie pt. Mam potencjał - promowanie aktywności społecznej osób z zaburzeniami psychicznymi.

Pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Żarkach przygotowali wniosek do konkursu z zakresu organizacji i funkcjonowania sieci oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi organizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie.

Zespół ekspertów powołanych do analizy i oceny wniosków o dofinansowanie projektów dotyczących organizacji i funkcjonowania różnych ogniw oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi w ramach pomocy społecznej przygotował i przedstawił Panu Jarosławowi Dudzie - Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej rekomendacje dotyczącej rozdzielenia kwoty 3 mln zł. na wsparcie realizacji projektów, które uzyskały najwyższą ocenę. Wśród najlepszych projektów znalazł się ten z Żarek.

W ramach zadania w Środowiskowym Domu Samopomocy będzie organizowany cykl warsztatów-muzycznych, teatralnych, ceramicznych, filmowych, powstanie film pt. ”Świat widziany oczami osób niepełnosprawnych”. Integralną częścią projektu będą warsztaty wspierające dla rodziców, które mają się przyczynić do lepszego zrozumienia potrzeb swoich niepełnosprawnych dzieci.


(przygotowanie: Katarzyna Kulińska-Pluta)

17

LIP

2008

1376

razy

czytano