Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Wernisaż rysunku i malarstwa 18 maja.

Wernisaż rysunku i malarstwa 18 maja.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach zaprasza na wernisaż rysunku i malarstwa Aleksander Czank i Łukasz Rzeźnik w dniu 18 maja 2017 r. godz. 17.00 w Domu Kultury w Żarkach.

Łukasz Rzeźnik, Częstochowianin, ur. 1963r. Absolwent  Liceum Plastycznego w Częstochowie i Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku malarstwo. Prezentowane obrazy są skutkiem procesu łączenia wrażeń optycznych z emocjonalnymi, który zachodzi przez całe życie w każdym z nas. Na płótnie wizualizuję napięcia wynikająca ze zderzenia materii pochodzącej z różnych obozów estetycznych - dekoracyjnej figuracji i abstrakcji.
Tą ekspozycją zachęcam widza do odkrycia w sobie takiego gabinetu osobliwości,  gdzie leżą zapomniane zbiory kształtów, będące źródłem inspiracji.

Aleksander Czank, ur. w 1945r. w Częstochowie. Absolwent Politechniki Łódzkiej - kierunek Tkactwo. Absolwent Studium Sztuki Sakralnej przy Wyższym Instytucie Teologicznym w Częstochowie. Absolwent Akademii Jana Długosza w Częstochowie, specjalizacja - malarstwo sztalugowe pod kierunkiem prof. Jarosława Kweclicha. Rysował od najmłodszych lat. W latach 60-tych i 70-tych liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju oraz liczne nagrody. Potem nastąpiła 30-letnia przerwa spowodowana koniecznością zajęcia się prywatną firmą. W roku 2010 powrót do malarstwa. Prace prezentowane w Galerii w większości są właśnie z najnowszego okresu czasu. Autor będzie wdzięczny jeżeli wzbudzą one zainteresowanie.

 

08

MAJ

2017

893

razy

czytano