środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Literacko i plastyczne w bibliotece.

Strona główna » Aktualności » Literacko i plastyczne w bibliotece.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 11.05.2017 r w naszej bibliotece odbyły się warsztaty literacko-plastyczne, których tematyką był uwielbiany przez dzieci Ciekawski George.  Warsztaty prowadziła Anna Uszyńska, a do biblioteki  przyjechały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie i Szkoły Podstawowej w Przybynowie.

Dzieci dowiedziały się, czy ciekawski George był pierwszą małpką w kosmosie, jak został gwiazdą filmową, jakie zwyczaje panują w bibliotece. Odpowiadały na pytania, kim jest George, skąd się wziął i skąd dzieci go znają. Poznały również historię powstania książek o George’u i losy jego twórców Margaret i Hansa A. Reyów. Po wysłuchaniu i obejrzeniu przygód małpki w kosmosie, dzieci wykonały prace plastyczne pt., co George widział podczas lotu w kosmos. Uczestnicy warsztatów odznaczeni zostali medalem a najodważniejsi sfotografowani w rakiecie.

 

 

 

czytano: 677 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-05-15 13:41:02

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8