piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Stary Młyn i atrakcje 20 maja.

Strona główna » Aktualności » Stary Młyn i atrakcje 20 maja.

wielkość tekstu:A | A | A

Dni Otwarte Funduszy Europejskich również w Gminie Żarki. Specjalne atrakcje przygotowano w Starym Młynie w dniu 20 maja. Dawniej Stary Młyn. Dziś? Nowoczesne muzeum, które dzięki unijnemu wsparciu zaprasza na multimedialną wystawę. W ramach Dni Otwartych możesz dodatkowo zagrać w nietypowe domino w formacie XXXL i zebrać ziarnko do ziarnka na zajęciach z tworzenia plastycznych i filmowych form z użyciem zbożowych nasion.
Dni Otwarte: 20 maja, godz.: 13:00 – 17:00, Żarki, ul. Ofiar Katynia 5, www,muzeumzarki.pl
Atrakcje: Ziarnko do ziarnka – program edukacyjny; Domino – gra wielkoformatowa
Wejście do Muzeum - 50% zniżki od ceny biletu.

- Do programu mogli się zgłosić tylko ci, którzy skorzystali z funduszy europejskich i zrealizowali ciekawy projekt. Nie mogliśmy przegapić takiej okazji, tym bardziej, iż akcja jest promowana w całym kraju  – mówi Klemens Podlejski, burmistrz Miasta i Gminy Żarki.

W Polsce w dniach od 18 do 21 maja odbywa się prawie 1000 wydarzeń, a jedno z nich właśnie w Żarkach.  Zapraszamy.

 

czytano: 604 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-05-16 12:08:02

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6