piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Nowe drogi na 600-leciu.

Strona główna » Aktualności » Nowe drogi na 600-leciu.

wielkość tekstu:A | A | A

Ruszyła budowa ulic Bratków, Fiołków i Emilii Plater w Żarkach za kwotę ponad pół miliona złotych. Zgodnie z umową inwestycja ma być zrealizowana do końca września 2017 r.

W ramach inwestycji każda z ulic zyska nawierzchnię z kostki betonowej szarej, chodnik, opaskę przyjezdniową, zjazdy na posesję. Zadanie realizuje firma  P.H.U.B. MARMADEX Myszków. Firma zostało wyłoniona w wyniku przetargu w marcu. 

- Wartość robót  524 094,50 zł. Prace są finansowane z budżetu Gminy Żarki – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Umowa została podpisana w dniu 12 kwietnia. Plac budowy został przekazany przed Wielkanocą, prace miały się rozpocząć po świętach, ale warunki pogodowe nie pozwoliły na to. Dopiero w maju ruszyliśmy z inwestycją.

Budowa trzech ulic na Osiedlu 600-lecia jest jedną z kilku inwestycji drogowych, które będą realizowane w 2017 r. Natomiast samo osiedle 600-lecia od kilku lat systematycznie zyskuje nowe nawierzchnie. W 2008 r. wykonano część prac na ul. Łąkowej. W 2010 r. z udziałem środków unijnych wykonano kluczowe drogi na Osiedlu 600-lecia: Serwin, Chabrów, ul. Chryzantem i jej przedłużenie do Leśniowa oraz Kopernika. W 2014r. powstały nowe drogi na ulicach: Astrów, Kąkoli, Różanej, Tulipanów, w 2016 r. - na ulicach: Chryzantem, Konwalii i część ul. Łąkowej. W 2017 r. ulic Bratków, Fiołków i Emilii Plater otrzymają wymagany współcześnie standard.

(fot. Magdalena Papierz)

 

czytano: 932 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-05-18 11:41:40

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7