Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Nowe drogi na 600-leciu.

Nowe drogi na 600-leciu.

Ruszyła budowa ulic Bratków, Fiołków i Emilii Plater w Żarkach za kwotę ponad pół miliona złotych. Zgodnie z umową inwestycja ma być zrealizowana do końca września 2017 r.

W ramach inwestycji każda z ulic zyska nawierzchnię z kostki betonowej szarej, chodnik, opaskę przyjezdniową, zjazdy na posesję. Zadanie realizuje firma  P.H.U.B. MARMADEX Myszków. Firma zostało wyłoniona w wyniku przetargu w marcu. 

- Wartość robót  524 094,50 zł. Prace są finansowane z budżetu Gminy Żarki – informuje burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski. – Umowa została podpisana w dniu 12 kwietnia. Plac budowy został przekazany przed Wielkanocą, prace miały się rozpocząć po świętach, ale warunki pogodowe nie pozwoliły na to. Dopiero w maju ruszyliśmy z inwestycją.

Budowa trzech ulic na Osiedlu 600-lecia jest jedną z kilku inwestycji drogowych, które będą realizowane w 2017 r. Natomiast samo osiedle 600-lecia od kilku lat systematycznie zyskuje nowe nawierzchnie. W 2008 r. wykonano część prac na ul. Łąkowej. W 2010 r. z udziałem środków unijnych wykonano kluczowe drogi na Osiedlu 600-lecia: Serwin, Chabrów, ul. Chryzantem i jej przedłużenie do Leśniowa oraz Kopernika. W 2014r. powstały nowe drogi na ulicach: Astrów, Kąkoli, Różanej, Tulipanów, w 2016 r. - na ulicach: Chryzantem, Konwalii i część ul. Łąkowej. W 2017 r. ulic Bratków, Fiołków i Emilii Plater otrzymają wymagany współcześnie standard.

(fot. Magdalena Papierz)

 

18

MAJ

2017

1538

razy

czytano