środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Rodzinne granie w żareckim gimnazjum

Strona główna » Aktualności » Rodzinne granie w żareckim gimnazjum

wielkość tekstu:A | A | A

Czternaście  rodzin postanowiło sobotnie popołudnie 13 maja spędzić na sportowo i wziąć udział w Rodzinnym Turnieju Piłki Siatkowej. Zawody zorganizowała klasa Ic wraz z nauczycielem wychowania fizycznego Jarosławem Auguścikiem. Rodziny występowały w dwóch kategoriach: rodzic +dziecko oraz rodzeństwo. Stojące na wysokim poziomie mecze pokazały, że siatkówka jest dyscypliną bardzo popularną w Żarkach i można w nią grać bez ograniczeń wiekowych.
    Wyniki turnieju:
kategoria rodzic + dziecko
      1.Przemysław i Jarogniew Tabaka
      2.Piotr i Weronika Placek
      3.Marcin i Damian Sroka
      4. Agnieszka i Wojtek Morawiec

Pozostali uczestnicy turnieju w tej kategorii: Michał i Patrycja Kasprzyk, Szymon i Karina Przyborowska, Ewelina i Wiktoria Szpak, Grzegorz i Oskar Podlejski.

Kategoria rodzeństwo:
1.    Dominik i Bartek Stodółkiewicz
2.    Natalia i Ola Bernacka
3.    Klaudia i Kinga Burzyńska
4.    Łukasz i Małgosia Balwierz

W tej kategorii grały również: Oliwia i Paulina Grabowska, Julia i Marlena Major

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal a najlepsze rodzinne drużyny puchary i nagrody ufundowane dzięki dofinansowaniu z Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Swoje nagrody pocieszenia wręczył również uczestnik zawodów Piotr Placek.
Poczęstunek dla zawodników przygotowała klasa Ic.

(Informacja i zdjęcia: Natalia Zamora)

 

czytano: 697 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-05-19 13:44:46

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7