środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Dofinasowanie do Industriady w Starym Młynie.

Strona główna » Aktualności » Dofinasowanie do Industriady w Starym Młynie.

wielkość tekstu:A | A | A

Industriada 2017 zbliża się wielkimi krokami. W maju rozpoczęły się warsztaty filmowe w Gimnazjum w Żarkach. Młodzi ludzie pracują pod okiem reżysera Krzysztofa Zygalskiego. Oprócz zajęć teoretycznych przewidziano współudział młodych ludzi przy produkcji filmów. Na ten moment nie możemy zdradzić więcej oprócz tego, iż projekt ma charakter międzypokoleniowy, a jego efekty  zostaną zaprezentowane w dniu Industriady w Starym Młynie w Żarkach (10 czerwca). Na realizację projektu Obywatelski Komitet Pamięci Narodowej w Żarkach pozyskał dofinasowanie z Samorządu Województwa Śląskiego oraz Gminy Żarki.

- Przyznano nam 13 000 zł z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego oraz blisko 5100 zł z Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach w konkursach dla organizacji pozarządowych – informuje Roman Hamerla, prezes Obywatelskiego Komitetu Pamięci Narodowej w Żarkach.

INDUSTRIADA 2017 odbędzie się 10 czerwca. Weźmie w niej udział 47 przemysłowych zabytków z 28 miast województwa śląskiego. Program konstruowany jest w rytmie maszyny – to motyw przewodni festiwalu Szlaku Zabytków Techniki.

– Stary Młyn uczestniczył w niej w ub. roku w Industriadze jako obiekt zaprzyjaźniony. Od stycznia jesteśmy już na Szlaku Zabytków Techniki i korzystamy z pełni praw. Zależy nam na promocji i dzięki przyznanym dofinasowaniom odwiedzający Stary Młyn w dniu 10 czerwca mają wszystkie atrakcje gratis – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Warunkami przyznania dofinansowania było m.in. zbudowanie programu o motyw przewodni tegorocznego święta, czyli w rytmie maszyny oraz zaangażowanie do współpracy seniorów i społeczności lokalnej. Szczegóły programu Industriady pod adresem: www.industriada.pl, www.muzeumzarki.pl  http://www.muzeumzarki.pl Zapraszamy

Zadnie pt. „Industriada 2017 w Starym Młynie w Żarkach” dofinasowane ze środków Samorządu Województwa Śląskiego oraz Samorządu Gminy Żarki.

czytano: 532 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-05-23 16:21:59

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 7