Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Dofinasowanie do Industriady w Starym Młynie.

Dofinasowanie do Industriady w Starym Młynie.

Industriada 2017 zbliża się wielkimi krokami. W maju rozpoczęły się warsztaty filmowe w Gimnazjum w Żarkach. Młodzi ludzie pracują pod okiem reżysera Krzysztofa Zygalskiego. Oprócz zajęć teoretycznych przewidziano współudział młodych ludzi przy produkcji filmów. Na ten moment nie możemy zdradzić więcej oprócz tego, iż projekt ma charakter międzypokoleniowy, a jego efekty  zostaną zaprezentowane w dniu Industriady w Starym Młynie w Żarkach (10 czerwca). Na realizację projektu Obywatelski Komitet Pamięci Narodowej w Żarkach pozyskał dofinasowanie z Samorządu Województwa Śląskiego oraz Gminy Żarki.

- Przyznano nam 13 000 zł z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego oraz blisko 5100 zł z Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach w konkursach dla organizacji pozarządowych – informuje Roman Hamerla, prezes Obywatelskiego Komitetu Pamięci Narodowej w Żarkach.

INDUSTRIADA 2017 odbędzie się 10 czerwca. Weźmie w niej udział 47 przemysłowych zabytków z 28 miast województwa śląskiego. Program konstruowany jest w rytmie maszyny – to motyw przewodni festiwalu Szlaku Zabytków Techniki.

– Stary Młyn uczestniczył w niej w ub. roku w Industriadze jako obiekt zaprzyjaźniony. Od stycznia jesteśmy już na Szlaku Zabytków Techniki i korzystamy z pełni praw. Zależy nam na promocji i dzięki przyznanym dofinasowaniom odwiedzający Stary Młyn w dniu 10 czerwca mają wszystkie atrakcje gratis – mówi burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski.

Warunkami przyznania dofinansowania było m.in. zbudowanie programu o motyw przewodni tegorocznego święta, czyli w rytmie maszyny oraz zaangażowanie do współpracy seniorów i społeczności lokalnej. Szczegóły programu Industriady pod adresem: www.industriada.pl, www.muzeumzarki.pl  http://www.muzeumzarki.pl Zapraszamy

Zadnie pt. „Industriada 2017 w Starym Młynie w Żarkach” dofinasowane ze środków Samorządu Województwa Śląskiego oraz Samorządu Gminy Żarki.

23

MAJ

2017

1077

razy

czytano