piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Złoto dla dziewczyn z gimnazjum w Żarkach.

Strona główna » Aktualności » Złoto dla dziewczyn z gimnazjum w Żarkach.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 16.05.2017r. w  hali sportowej w Gimnazjum w Żarkach odbył się Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Prezesa UKS Lider. Do rywalizacji zgłosiły się: Gimnazjum Poraj, Gimnazjum Koziegłowy, ZDZ Żarki oraz nasza szkoła. Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym.

Dziewczęta reprezentujące żareckie gimnazjum pokazały się z bardzo dobrej strony. Na szczególną uwagę zasługuje występ naszej bramkarki Martyny Berezy. Po emocjonującej dogrywce z drużyną z Poraja nasze dziewczęta zwyciężyły, wygraną w turnieju przypieczętowała Karina Przyborowska strzelając bramkę w ostatniej minucie meczu.

Skład drużyny: Martyna Bereza, Karina Przyborowska, Patrycja Kasprzyk, Roksana Łozińska, Wiktoria Szpak, Aleksandra Fiutek, Kinga Sierpińska, Anna Rasztabiga. Opiekunem był Tomasz Major.

 

<p justify;\"="" style="text-align: justify;">(Informację przygotowała Roksana Łozińska, foto: Weronika Placek)

czytano: 577 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-05-29 08:33:36

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8