środa, 17 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Aleksy, Martyna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Podsumowanie projektu w Zespole Szkół w Żarkach.

Strona główna » Aktualności » Podsumowanie projektu w Zespole Szkół w Żarkach.

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 25 maja 2017 r.  w Zespole Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach odbyła  się konferencja podsumowująca   kolejny  projekt realizowany przez szkołę w ramach programu Erasmus+. W konferencji wzięła udział Wicedyrektor szkoły – Pani Anna Dzieża, wicedyrektor szkoły – Agnieszka Skorek, zaproszeni goście,  wśród nich m.in. Przewodniczący Rady Powiatu Myszkowskiego Andrzej Jastrzębski oraz Dyrektorzy Szkół Gimnazjalnych Powiatu Myszkowskiego wraz z delegacjami uczniów.

Szkoła starając się stworzyć swoim uczniom kształcenie zawodowe na prawdziwie europejskim poziomie pozyskała fundusze w  kwocie 86 304 euro. Projekt – „Zagraniczny staż inspiracją do poznawania europejskiego rynku pracy” finansowany był  w całości  ze środków Unii Europejskiej.

Projekt przewidywał organizację trzech dwutygodniowych staży w Portugalii w miejscowości Barcelos dla 48 uczniów szkoły kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik organizacji reklamy i technik informatyk. Głównym celem projektu było wspieranie mobilności uczniów kształcących się zawodowo na międzynarodowych rynkach pracy, ich doskonalenie zawodowe oraz późniejsza możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. W ten sposób zwiększają się szanse ucznia na znalezienie zatrudnienia, gdyż wzmacnia się jego pozycja na rynku pracy jako osoby z doświadczeniem zagranicznym oraz większą motywacją do pracy. Dzięki działaniom projektowym, młodzież zyskała możliwość dokształcenia się w wybranym zawodzie, nauczyła się współpracy w międzynarodowym zespole, a także poznała standardy pracy
w innych krajach europejskich. Ponadto, jak podkreślają sami uczniowie podnieśli swoje kompetencje językowe, a dzięki otrzymanym certyfikatom, w tym m.in. Europass Mobility,, który jest uznawany na całym europejskim rynku pracy- wzbogacili swoje CV.

Podczas konferencji o celach, podejmowanych działaniach i efektach stażu mówiła autorka i koordynatorka projektu – nauczycielka przedmiotów zawodowych Lidia Nowak, a następnie jego uczestnicy. Uczniowie opowiadali o swoich przeżyciach i korzyściach płynących z udziału w projekcie staży zagranicznych, przedstawiali zakres podejmowanych przez nich zadań, a także mówili o atrakcyjnych formach spędzania czasu wolnego.

Uczniowie zwiedzili Lizbonę, Porto i Bragę. Mieli okazję odpoczywać na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego w miejscowości Apulia. Uzupełnieniem relacji uczniów była prezentacja multimedialna z wieloma zdjęciami z działań projektowych. Uroczystość zakończył poczęstunek przygotowany przez uczniów, można było spróbować typowego deseru portugalskiego - seradura. Konferencja podsumowująca projekt odbyła się w niezwykłej atmosferze, dzięki której choć na chwilę poczuć można było magię, ekspresję i piękno kultury fado oraz przekonać się, jak wspaniale młodzież poradziła sobie z trudnymi i wymagającymi wyzwaniami stażu w Portugalii.

Jesteśmy przekonani, że praktyki w firmach krajów unijnych zapewnią naszym uczniom rozwój kompetencji zawodowych, osobistych i językowych, tak ważnych na współczesnym rynku pracy – powiedziała Wicedyrektor Anna Dzieża.
(Informacja i zdjęcia z ZS im. T. Kościuszki)

 

czytano: 657 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-05-29 08:47:03

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Bajka z Zagadką

  W dniu 9 lipca 2019 r. na deskach Domu Kultury w Żarkach wystawiona została bajka "Detektyw Zagadka na ...

  dodano:15 lipca 2019 czytano: 158 razy
  czytaj więcej
 • Burze z gradem.

  UWAGA. BURZE Z GRADEM. Ważność od godz. 07:30 dnia 13.07.2019 do godz. 07:30 dnia 14.07.2019 Zjawisko/stopień zagrożenia ...

  dodano:12 lipca 2019 czytano: 261 razy
  czytaj więcej
 • Dotacje do pozyskania.

  W związku z ogłoszonymi konkursami w terminie od 23.07.2019 r. – 05.08.2019 r. przez Zarząd Stowarzyszenia ...

  dodano:10 lipca 2019 czytano: 158 razy
  czytaj więcej
 • Spotkanie dla seniorów.

  Zapraszamy wszystkich seniorów na spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego, które odbędzie się 19 ...

  dodano:10 lipca 2019 czytano: 68 razy
  czytaj więcej
 • Dlaczego drożeją śmieci.

  Komunikat Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów nt. wzrostu cen opłaty za zagospodarowanie odpadów ...

  dodano:09 lipca 2019 czytano: 210 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

 • 92.9%
 • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11