poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r.
imieniny obchodzą: Emilia, Julinan
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Rodzinnie w Przystani w Wysokiej Lelowskiej.

Strona główna » Aktualności » Rodzinnie w Przystani w Wysokiej Lelowskiej.

wielkość tekstu:A | A | A

Piknik rodzinny w świetlicy ,,PRZYSTAŃ” w Wysokiej Lelowskiej. W dniu 09 czerwca 2017 roku w świetlicy ,,PRZYSTAŃ” odbył się Piknik Rodzinny.   Była to okazja do świętowania wspólnych chwil w gronie lokalnej społeczności z okazji Dnia Matki Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Życzenia dla  dzieci i rodziców złożyły Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żarkach Stanisława Nowak, radna Lidia Kowacka oraz sołtys i opiekun świetlicy Elżbieta Nowak.

Dla licznie zgromadzonych mieszkańców program artystyczny zaprezentowały dzieci i młodzież ze świetlicy.  Zespół Championki z Żarek pod kierunkiem Marioli Pasikowskiej zaprezentował układ taneczny,  a zespół ,,WYSOCZANKI” zaśpiewał kilka utworów biesiadnych. Rodzice zostali obdarowani kolorowymi laurkami wykonanymi przez dzieci. Na wszystkich uczestników spotkania czekał słodki poczęstunek: domowe ciasta,słodycze ,napoje, lody.nDzieci mogły skorzystać z bezpłatnych atrakcji  w postaci: malowania twarzy, dmuchanej zjeżdżalni, basenu z kulkami.

Organizatorami spotkania byli: radna Lidia Kowacka, sołtys Elżbieta Nowak, Rada Sołecka oraz Zespół ,,Wysoczanki”

Organizatorzy składają podziękowanie za pomoc finansową: Burmistrzowi Miasta i Gminy Żarki Klemensowi Podlejskiemu, Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, radnej  Lidii Kowackiej, właścicielom Delikatesów w Żarkach Teresie i Jarosławowi Kumorom.

 

czytano: 582 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-06-13 11:32:49

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 4