piątek, 19 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Rufin, Wincenty
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Piknik, nie tylko przedszkolaków.

Strona główna » Aktualności » Piknik, nie tylko przedszkolaków.

wielkość tekstu:A | A | A

Olimpiadą sportową dla dzieci prowadzoną przez Mariolę Pasikowską oraz uczennice klasy sportowej Szkoły Podstawowej im. Władysława Szafera i meczem piłkarskim Ojcowie contra synowie o puchar Burmistrza Miasta i Gminy w Żarkach Klemensa Podlejskiego na stadionie sportowym przy lasku fabrycznym, rozpoczął się 4.06.2017 r. piknik rodzinny zorganizowany z okazji Dnia Dziecka. Drużyny do meczu  przygotowywały nauczycielki z przedszkola Katarzyna Niepiekło i Marlena Pompa. Dzięki wspaniałej formie najmłodszych i dopingowi kibiców mecz zakończył się wygraną  synów. Ostateczny wynik 6:3. W imieniu Burmistrza medale, dyplomy i puchar, sportowcom wręczyła Przewodnicząca Rady Miejskiej Stanisława Nowak.

Potem na scenie dzielnie prezentowało się prawie całe przedszkole. Nauczycielki, konferansjerki imprezy Agnieszka Kowacka, Żaneta Okraska wraz z profesjonalnym animatorem Pawłem zachęcały dzieci i ich rodziców do czynnego uczestnictwa w pikniku.  Następnie swój talent widzom ujawniły przedszkolaki z każdej grupy wiekowej i oddziału zerówkowego. Mogliśmy podziwiać wielkie umiejętności artystyczne laureatów   Konkursu Piosenki Współczesnej  dla przedszkolaków pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego. Laureaci konkursu tanecznego „Mini Dance Schow” w którym nasze przedszkolaki z koła tanecznego prowadzonego przez Katarzynę Nowak zdobyły w Domu Kultury w Poraju III  miejsce, finalistę konkursu powiatowego „ Nasz Talent”,  konkursu recytatorskiego i piosenki  patriotycznej. Imprezę zakończyło losowanie nagród - nagrodą główną był tablet, keyboard, basen rodzinny, karnet do SPA, talony do zakładu fryzjerskiego, zestawy kosmetyków.  Uroczystość w lasku fabrycznym zgromadziła dużą widownię, zamówione słoneczko niestety zrobiło nam psikusa, na szczęście tylko na zakończenie.

Organizatorami tej uroczystości byli:  Przedszkole Publiczne w Żarkach i Dom Kultury w Żarkach.
Składamy serdeczne podziękowania sponsorom i osobom które zaangażowały się w organizację pikniku: Burmistrzowi Miasta i Gminy w Żarkach, Międzypowiatowemu Bankowi  Spółdzielczemu w Myszkowie, Rodzicom przedszkolaków, Klubowi Sportowemu   „LKS Zieloni Żarki”, Marioli Pasikowskiej i jej uczennicom.

 

 

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 1340 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-06-13 12:15:17

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Bajka z Zagadką

  W dniu 9 lipca 2019 r. na deskach Domu Kultury w Żarkach wystawiona została bajka "Detektyw Zagadka na ...

  dodano:15 lipca 2019 czytano: 239 razy
  czytaj więcej
 • Burze z gradem.

  UWAGA. BURZE Z GRADEM. Ważność od godz. 07:30 dnia 13.07.2019 do godz. 07:30 dnia 14.07.2019 Zjawisko/stopień zagrożenia ...

  dodano:12 lipca 2019 czytano: 333 razy
  czytaj więcej
 • Dotacje do pozyskania.

  W związku z ogłoszonymi konkursami w terminie od 23.07.2019 r. – 05.08.2019 r. przez Zarząd Stowarzyszenia ...

  dodano:10 lipca 2019 czytano: 179 razy
  czytaj więcej
 • Spotkanie dla seniorów.

  Zapraszamy wszystkich seniorów na spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego, które odbędzie się 19 ...

  dodano:10 lipca 2019 czytano: 74 razy
  czytaj więcej
 • Dlaczego drożeją śmieci.

  Komunikat Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów nt. wzrostu cen opłaty za zagospodarowanie odpadów ...

  dodano:09 lipca 2019 czytano: 224 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

 • 92.9%
 • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 6