Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Rowerowo w Żarkach

Rowerowo w Żarkach

W Żarkach odbyło się pierwsze z cyklu spotkań przeznaczonych dla urzędników samorządowych zajmujących się realizacją prorowerowej polityki w miastach i gminach regionu. Celem spotkań jest poznanie dobrych rozwiązań rowerowych zrealizowanych w województwie śląskim. Spotkanie w Żarkach było poświęcone trasom rowerowym o wysokim standardzie technicznym (EuroVelo). W czasie spotkania zaprezentowano m.in. „Trasę rowerową Żarki-Janów-Niegowa” oraz projekt „Velo Jura – rowerowy potencjał Szlaku Orlich Gniazd”. Wyjazdy studyjne odbywają się pod nazwą „Swojego nie znacie… czyli dobre praktyki rowerowe”.

- Ich celem jest empiryczne, a więc z pozycji rowerowego siodełka, poznanie dobrych rozwiązań rowerowych zrealizowanych w województwie śląskim. Ma to być rodzaj „praktyki zawodowej”, dla wszystkich, od których na co dzień zależy jakość tworzonej infrastruktury rowerowej – wyjaśnia Aleksander Kopia, Śląski Oficer Rowerowy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Rowerzyści w Żarkach wystartowali spod Muzeum Dawnych Rzemiosł i przejechali trasami rowerowymi w gminach Żarki, Janów, Niegowa wraz z autorem koncepcji jurajskich ścieżek, czyli burmistrzem Miasta i Gminy Żarki Klemensem Podlejskim. Po przejeździe odbyła się część warsztatowa w MGOK w Żarkach. Kolejne spotkanie w połowie lipca w Wiśle.


(Fot: Jan Brzost – prezes Stowarzyszenia Rowerowa Dąbrowa w Dąbrowie Górniczej)

 

03

LIP

2017

950

razy

czytano