środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Aktywni na wycieczce.

Strona główna » Aktualności » Aktywni na wycieczce.

wielkość tekstu:A | A | A

Jak co roku, na zakończenie sezonu, panie z Grupy  Aktywnych Pań wraz z jej sympatykami –  pojechały na wspólną wycieczkę, w tym roku do Łodzi. Grupa Aktywnych Pań jest nieformalną grupą kobiet z Żarek działającą już od 19 lat , propaguje aktywny, zdrowy styl życia.

Wycieczka po tym starym, przemysłowym mieście zmieniła dotychczasowe wyobrażenie o nim. Z jednej strony dawna  XIX-wieczna Łódź z jej fabrykami i ponurymi domami robotników, a z drugiej piękne rezydencje najbogatszych łódzkich  fabrykantów dają obraz codziennego życia starej Łodzi. Przeplata się ze sobą ubóstwo i wielki przepych.
Jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie  mierząca około 4,2 km - ulica Piotrowska z jej zabudową tworzą szczególną atmosferę o kultowym charakterze. Niesamowite wrażenie robią łódzkie pałace tj. Pałac Poznańskich i Pałac Herbsta. W odrestaurowanych rezydencjach należących niegdyś do łódzkich przemysłowców  znajduje się wiele ekspozycji wnętrz z przełomu XIX i XX wieku. Pałac Poznańskich często porównywany do paryskiego Luwru, służył burżuazji przemysłowej do osiągnięcia prestiżu i utrwalenia tożsamości.
Wycieczka, mimo niezbyt sprzyjającej pogody zapisze się w pamięci wszystkich jej uczestników jako kolejny etap poznawania naszej pięknej Ojczyzny.

Przypomnijmy, że Grupa Aktywnych Pań jest nieformalną grupą kobiet z Żarek działającą już od 19  lat, propaguje aktywny, zdrowy styl życia. Do udziału w zajęciach zapraszamy kobiety w każdym wieku.

(Informacja i zdjęcia od Grupy Aktywnych Pań)

 

czytano: 614 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-07-04 09:33:05

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 14