Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Aktywni na wycieczce.

Aktywni na wycieczce.

Jak co roku, na zakończenie sezonu, panie z Grupy  Aktywnych Pań wraz z jej sympatykami –  pojechały na wspólną wycieczkę, w tym roku do Łodzi. Grupa Aktywnych Pań jest nieformalną grupą kobiet z Żarek działającą już od 19 lat , propaguje aktywny, zdrowy styl życia.

Wycieczka po tym starym, przemysłowym mieście zmieniła dotychczasowe wyobrażenie o nim. Z jednej strony dawna  XIX-wieczna Łódź z jej fabrykami i ponurymi domami robotników, a z drugiej piękne rezydencje najbogatszych łódzkich  fabrykantów dają obraz codziennego życia starej Łodzi. Przeplata się ze sobą ubóstwo i wielki przepych.
Jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie  mierząca około 4,2 km - ulica Piotrowska z jej zabudową tworzą szczególną atmosferę o kultowym charakterze. Niesamowite wrażenie robią łódzkie pałace tj. Pałac Poznańskich i Pałac Herbsta. W odrestaurowanych rezydencjach należących niegdyś do łódzkich przemysłowców  znajduje się wiele ekspozycji wnętrz z przełomu XIX i XX wieku. Pałac Poznańskich często porównywany do paryskiego Luwru, służył burżuazji przemysłowej do osiągnięcia prestiżu i utrwalenia tożsamości.
Wycieczka, mimo niezbyt sprzyjającej pogody zapisze się w pamięci wszystkich jej uczestników jako kolejny etap poznawania naszej pięknej Ojczyzny.

Przypomnijmy, że Grupa Aktywnych Pań jest nieformalną grupą kobiet z Żarek działającą już od 19  lat, propaguje aktywny, zdrowy styl życia. Do udziału w zajęciach zapraszamy kobiety w każdym wieku.

(Informacja i zdjęcia od Grupy Aktywnych Pań)

 

04

LIP

2017

1091

razy

czytano