środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Montaż solarów i pomp ciepła.

Strona główna » Aktualności » Montaż solarów i pomp ciepła.

wielkość tekstu:A | A | A

Od poniedziałku 10 lipca rusza w Gminie Żarki montaż pomp ciepła i solarów u mieszkańców. Zadanie jest realizowane przez Urząd Miasta z udziałem środków unijnych i potrwa do listopada tego roku. Zostało wstrzymane podpisanie umowy na montaż fotowoltaiki ze względu na odwołanie firmy biorącej udział w przetargu.

W minioną środę ( 05.07.) burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski podpisał umowę z firmą Polska Ekologia Sp. z o.o.  Zadaniem firmy jest zakup, montaż oraz uruchomienie 320 zestawów  instalacji solarnych oraz 17 sztuk pomp ciepła. Instalacje przewidziane są do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w gospodarstwach domowych na terenie Gminy Żarki.

- Od dnia 10 lipca rozpocznie się montaż pomp ciepła, w następnej kolejności firma Polska Ekologia Sp. z o.o.  będzie montować zestawy solarne na terenie Gminy Żarki – informuje burmistrz Klemens Podlejski. Mieszkańcy, którzy biorą udział w projekcie będą sukcesywnie informowani telefonicznie o terminach, w których ww. firma będzie rozpoczynać prace związane z montażem instalacji na terenie ich posesji.

Przed podpisaniem umowy, w dniu 27 czerwca  dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty na wykonanie inwestycji pn: Montaż odnawialnych źródeł energii na posesjach prywatnych w Gminie Żarki. I w części I (solary, pompy ciepła) została wybrana oferta Polska Ekologia Sp. z o.o., ul. Piaskowa 7, 47-400 Racibórz. I ta firma zgodnie z umową przystępuje do pracy.

Jeśli chodzi o drugą część przetargu w zakresie  fotowoltaika została wybrana oferta: FlexiPower Group Sp. z o.o., Sp. K., ul. Majora Hubala 157, 95-054 Wola Zaradzyńska. Natomiast w dniu 03.07.2017r. do Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach zostało przesłane odwołanie przez firmę Vertigo Green Energy Sp. z o.o., będącego liderem konsorcjum: 1.Vertigo Green Energy Sp. z o.o.,  oraz 2.  SOLGEN Sp. z o.o., które wniesione zostało do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych.

Podpisanie umowy z Wykonawcą jest wstrzymane do zakończenia postępowania odwoławczego.

 

czytano: 1080 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-07-06 12:55:59

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8