Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Montaż solarów i pomp ciepła.

Montaż solarów i pomp ciepła.

Od poniedziałku 10 lipca rusza w Gminie Żarki montaż pomp ciepła i solarów u mieszkańców. Zadanie jest realizowane przez Urząd Miasta z udziałem środków unijnych i potrwa do listopada tego roku. Zostało wstrzymane podpisanie umowy na montaż fotowoltaiki ze względu na odwołanie firmy biorącej udział w przetargu.

W minioną środę ( 05.07.) burmistrz Miasta i Gminy Żarki Klemens Podlejski podpisał umowę z firmą Polska Ekologia Sp. z o.o.  Zadaniem firmy jest zakup, montaż oraz uruchomienie 320 zestawów  instalacji solarnych oraz 17 sztuk pomp ciepła. Instalacje przewidziane są do podgrzewania ciepłej wody użytkowej w gospodarstwach domowych na terenie Gminy Żarki.

- Od dnia 10 lipca rozpocznie się montaż pomp ciepła, w następnej kolejności firma Polska Ekologia Sp. z o.o.  będzie montować zestawy solarne na terenie Gminy Żarki – informuje burmistrz Klemens Podlejski. Mieszkańcy, którzy biorą udział w projekcie będą sukcesywnie informowani telefonicznie o terminach, w których ww. firma będzie rozpoczynać prace związane z montażem instalacji na terenie ich posesji.

Przed podpisaniem umowy, w dniu 27 czerwca  dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty na wykonanie inwestycji pn: Montaż odnawialnych źródeł energii na posesjach prywatnych w Gminie Żarki. I w części I (solary, pompy ciepła) została wybrana oferta Polska Ekologia Sp. z o.o., ul. Piaskowa 7, 47-400 Racibórz. I ta firma zgodnie z umową przystępuje do pracy.

Jeśli chodzi o drugą część przetargu w zakresie  fotowoltaika została wybrana oferta: FlexiPower Group Sp. z o.o., Sp. K., ul. Majora Hubala 157, 95-054 Wola Zaradzyńska. Natomiast w dniu 03.07.2017r. do Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach zostało przesłane odwołanie przez firmę Vertigo Green Energy Sp. z o.o., będącego liderem konsorcjum: 1.Vertigo Green Energy Sp. z o.o.,  oraz 2.  SOLGEN Sp. z o.o., które wniesione zostało do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych.

Podpisanie umowy z Wykonawcą jest wstrzymane do zakończenia postępowania odwoławczego.

 

06

LIP

2017

1852

razy

czytano