niedziela, 21 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Daniel, Wawrzyniec
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Rozmaitości 13 do 14 sierpnia

Strona główna » Aktualności » Rozmaitości 13 do 14 sierpnia

wielkość tekstu:A | A | A

Gmina Żarki uzyskała dofinasowanie w ramach porozumienia z Województwem  Śląskim na imprezy promujące Szlak Orlich Gniazd. I tak w dniach 13 do 14 sierpnia zaplanowano wydarzenie kulturalne pod nazwą Dzień i Noc Rozmaitości w Żarkach.

W dniu 13 sierpnia (niedziela) bezpłatne warsztaty, pokazy, możliwość odwiedzenia wszystkich produktów turystycznych łącznie z podróżami gazikami. Wymagane wcześniejsze zapisy. Szczegóły wkrótce.
W dniu 14 sierpnia od godz. 19.00 impreza plenerowa przy zabytkowym zespole stodół, start godz. 19.00: w programie pokazy iluzji, mimów i szczudlarzy, występ cygańskiego zespołu Romano, występ Kabaretu Rewers znanego z Polsatu i Latającego Klubu Dwójki, a także kapeli Rootzmans znanej z Must Be The Music. Wokół sceny:  Zakątek tradycji rycerskich, Interaktywne warsztaty dla rodzin z dziećmi, Fotobudka, a ponadto Multimedialne stodoły: gry komputerowe, technika mapowania, interaktywne instalacje, a także przentacje filmowe: Filmy o Jurze i Żarkach i podświetlona bajecznie uliczka między stodołami.

Szczegóły programu 13 sierpnia: http://www.umigzarki.pl/aktualnosci/4151

Szczegóły programu 14 sierpnia: http://www.umigzarki.pl/aktualnosci/4152


Druga impreza z dofinasowaniem to  Bike Atelier MTB Maraton.
Trzeci rok z rzędu miłośnicy terenowej rywalizacji będą mogli wystartować w zawodach rowerowych Bike Atelier MTB Maraton. W sezonie 2017 odbywa się rekordowa liczba wyścigów - aż 8 edycji. Jedna z nich zostanie rozegrana 10 września w trzech jurajskich gminach – Żarkach, Niegowie i Janowie.  Trwa rejestracja. Strat i meta w Żarkach Leśniowie. Zapisy na 10 września ruszyły za pośrednictwem strony bikeateliermaraton.pl.

 

czytano: 937 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-07-28 15:31:28

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Topolowa odmieniona!

  Dwa projekty są realizowane z myślą o mieszkańcach ul. Topolowej. Jeden społeczny, drugi modernizacyjny.  Jutro w dniu ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 108 razy
  czytaj więcej
 • Jura na dwóch kółkach

  Ponad 800 zawodników wzięło udział w jurajskiej edycji Bike Atelier MTB Maraton w Żarkach. Trzy gminy  ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 58 razy
  czytaj więcej
 • 15 lat KS Kotowice

  Świętowanie jubileuszu 15-lecia KS Katowice rozpoczęło się od mszy świętej w miejscowym kościele pod wezwaniem Matki ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 93 razy
  czytaj więcej
 • Kupiecki Sąsiek 17.08.

  Trzeci w tym roku Kupiecki Sąsiek w Żarkach już 17 sierpnia 2019 r. Na Targowisku otwarte zostaną wrota Kupieckiego Sąsieku ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 38 razy
  czytaj więcej
 • Bajka z Zagadką

  W dniu 9 lipca 2019 r. na deskach Domu Kultury w Żarkach wystawiona została bajka "Detektyw Zagadka na ...

  dodano:15 lipca 2019 czytano: 313 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

 • 92.9%
 • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 11