środa, 22 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Emil, Roma
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Fotwoltaika montaż od września.

Strona główna » Aktualności » Fotwoltaika montaż od września.

wielkość tekstu:A | A | A

Od września br. będą montowane instalacje fotowoltaiczne na terenie prywatnych posesji. Montaż potrwa do czerwca 2018 r. Umowa na realizację zadania jest już podpisana przez burmistrza Miasta i Gminy Żarki Klemensa Podlejskiego z firmą FlexiPower Group Sp. z o.o., Sp. K., Wola Zaradzyńska.
- W momencie podpisania umowy na solary nie mogłem podpisać umowy na drugą część przetargu w zakresie  fotowoltaika – wyjaśnia burmistrz Klemens Podlejski.

W wyniku przetargu wybrano FlexiPower Group Sp. z o.o., Sp. K., Wola Zaradzyńska. Natomiast w dniu 03.07.2017r. do Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach zostało przesłane odwołanie przez firmę Vertigo Green Energy Sp. z o.o., będącego liderem konsorcjum: 1.Vertigo Green Energy Sp. z o.o.,  oraz 2.  SOLGEN Sp. z o.o., które wniesione zostało do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych. Odwołanie firmy zostało wycofane na krótko przed datą rozprawy w Urzędzie Zamówień Publicznych. Na tą część przetargu umowa została podpisana w dniu 27 lipca.  Instalacje fotowoltaiczne montowane będą od września br. do czerwca 2018.

Mieszkańcy, którzy biorą udział w projekcie będą sukcesywnie informowani telefonicznie o terminach, w których ww. firma będzie rozpoczynać prace związane z montażem instalacji na terenie ich posesji.

Zadanie jest realizowane przez Urząd Miasta w Żarkach z dofinansowaniem z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

 

czytano: 1067 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-08-01 14:19:39

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 8