piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Nabór na Wykonawców Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Żarki

Strona główna » Aktualności » Nabór na Wykonawców Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Żarki

wielkość tekstu:A | A | A

W związku z uruchomionym przez Gminę Żarki „Programem Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Żarki”, ogłaszamy zaproszenie do uczestnictwa w naborze otwartym na Wykonawców modernizacji źródeł ciepła w budynkach.

Celem „Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Żarki” jest zmniejszenie ilości zanieczyszczeń emitowanych do powietrza z procesów spalania paliw stałych w Budynkach stanowiących własność mieszkańców.
Celem naboru jest modernizacja kotłów, polegająca na wymianie niskosprawnych i nieekologicznych kotłów na paliwo stałe na wysokosprawne i ekologiczne źródło ciepła, takie jak kocioł opalany węglem, kocioł na biomasę/pellet, kocioł gazowy oraz kocioł olejowy.
 

Do Programu zakwalifikowane są następujące urządzenia grzewcze:
•    kocioł opalany paliwem stałym z załadunkiem automatycznym, spełniający wymogi 5 klasy wg kryteriów zawartych w normie PN EN303-5:2012,
•    kocioł opalany biomasą, spełniający wymogi 5 klasy wg kryteriów zawartych w normie PN EN303-5:2012,
•    kocioł gazowy,
•    kocioł olejowy.

W celu uczestnictwa w Programie należy przedstawić ofertę wraz z następującymi dokumentami:
1.    Zaświadczenie o numerze identyfikacyjnym REGON
2.    Dane teleadresowe, zaświadczenie o numerze posiadanego rachunku bankowego, dane osobiste do podpisania umowy.
3.    Oświadczenie o zobowiązaniu do przestrzegania Regulaminu Programu, terminowego wywiązywania się z prac oraz udzielenia pomocy merytorycznej i technicznej Inwestorowi.
4.    Dokumentacja potwierdzająca przygotowanie zawodowe do realizacji robót, w tym: uprawnienia dot. eksploatacji i nadzoru oraz inne dokumenty stwierdzające prawo wykonywania zawodu.
5.    Autoryzacje Producentów, których urządzenia zostaną zakwalifikowane do udziału w PONE (oświadczenie producenta kotłów, że firma jest autoryzowanym instalatorem, ukończyła szkolenie w zakresie budowy, rozruchu i montażu kotłów).
6.    Proponowany wykaz kotłów zgłoszonych do „Programu Ograniczania Niskiej Emisji dla Gminy Żarki”, spełniających wymagania Regulaminu.
7.    Certyfikat lub sprawozdanie z przeprowadzonych badań, które zostały wykonane przez akredytowane, przez Polskie Centrum Akredytacji, laboratorium, potwierdzające spełnienie wymogów 5 klasy wg kryteriów zawartych w normie PN-EN 303-5:2012.
8.    Ubezpieczenie firmy od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności


Oferty należy składać w Sekretariacie Urzędu Miasta i Gminy w Żarkach ul. Kościuszki 15/17, 42-310 Żarki, w opisanym segregatorze/skoroszycie: „PONE-Wykonawca”, w terminie od 11 do 18 września 2017 r. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 34 314 80 36 wew. 29. Wszystkie dokumenty winny być złożone w oryginale lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem.

 

 

<p style="\&quot;text-align:" justify;\"=""> 

czytano: 718 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-09-08 12:29:49

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 13