sobota, 20 lipca 2019 r.
imieniny obchodzą: Fryderyk, Małgorzata
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Bohaterowie Adam Zamora i Andrzej Jakóbczak.

Strona główna » Aktualności » Bohaterowie Adam Zamora i Andrzej Jakóbczak.

wielkość tekstu:A | A | A

Województwo Śląskie poszukiwało Lokalnych Bohaterów. Finałową trzydziestkę wybrano spośród 90 osób z regionu. Wśród nich Andrzej Jakóbczak i Adam Zamora z Żarek. Gratulacje.

Adam Zamora i Andrzej Jakóbczak reprezentują Grupę Dbamy i działamy Żarki. Panowie realizują projekty obywatelskie. Dzięki ich inicjatywie stworzono Szlak Rajce w Przewodziszowicach, powstał „Mały Raj Osiedlowy Gaj”. Mają na swoim koncie wycieczki i akcje społeczne związane z porządkowaniem osiedli. Ważnym punktem ich działalności jest współorganizacja cyklicznych imprez na jurajskich ścieżkach, biegów charytatywnych.

Jaki jest cela akcji „Lokalni Bohaterowie inspirują!” prowadzonej przez Województwo Śląskie? Przede wszystkim ma to być motywacja i dobry przykład dla innych, że warto się zaangażować w działalność na rzecz najbliższych sąsiadów.  Organizatorem przedsięwzięcia  jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, natomiast partnerem - Muzeum Śląskie w Katowicach.

Co czeka bohaterów? Sesja fotograficzna, z której zdjęcia zostaną wykorzystane na mobilną wystawę. Ponadto wywiady, spotkania, promocja dobrych praktyk i spotkanie z Jurkiem Owsiakiem na finał akcji.

(tekst: Katarzyna Kulińska-Pluta, zdjęcia: Archiwum Rodzinne Adama Zamory i Andrzeja Jakóbczaka)

czytano: 849 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-09-13 15:28:43

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

 • Topolowa odmieniona!

  Dwa projekty są realizowane z myślą o mieszkańcach ul. Topolowej. Jeden społeczny, drugi modernizacyjny.  Jutro w dniu ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 63 razy
  czytaj więcej
 • Jura na dwóch kółkach

  Ponad 800 zawodników wzięło udział w jurajskiej edycji Bike Atelier MTB Maraton w Żarkach. Trzy gminy  ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 41 razy
  czytaj więcej
 • 15 lat KS Kotowice

  Świętowanie jubileuszu 15-lecia KS Katowice rozpoczęło się od mszy świętej w miejscowym kościele pod wezwaniem Matki ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 66 razy
  czytaj więcej
 • Kupiecki Sąsiek 17.08.

  Trzeci w tym roku Kupiecki Sąsiek w Żarkach już 17 sierpnia 2019 r. Na Targowisku otwarte zostaną wrota Kupieckiego Sąsieku ...

  dodano:19 lipca 2019 czytano: 27 razy
  czytaj więcej
 • Bajka z Zagadką

  W dniu 9 lipca 2019 r. na deskach Domu Kultury w Żarkach wystawiona została bajka "Detektyw Zagadka na ...

  dodano:15 lipca 2019 czytano: 277 razy
  czytaj więcej
Strona główna
wyszukiwarka
ajax_prawa
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

 • 92.9%
 • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9