Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Aktualności

Bohaterowie Adam Zamora i Andrzej Jakóbczak.

Bohaterowie Adam Zamora i Andrzej Jakóbczak.

Województwo Śląskie poszukiwało Lokalnych Bohaterów. Finałową trzydziestkę wybrano spośród 90 osób z regionu. Wśród nich Andrzej Jakóbczak i Adam Zamora z Żarek. Gratulacje.

Adam Zamora i Andrzej Jakóbczak reprezentują Grupę Dbamy i działamy Żarki. Panowie realizują projekty obywatelskie. Dzięki ich inicjatywie stworzono Szlak Rajce w Przewodziszowicach, powstał „Mały Raj Osiedlowy Gaj”. Mają na swoim koncie wycieczki i akcje społeczne związane z porządkowaniem osiedli. Ważnym punktem ich działalności jest współorganizacja cyklicznych imprez na jurajskich ścieżkach, biegów charytatywnych.

Jaki jest cela akcji „Lokalni Bohaterowie inspirują!” prowadzonej przez Województwo Śląskie? Przede wszystkim ma to być motywacja i dobry przykład dla innych, że warto się zaangażować w działalność na rzecz najbliższych sąsiadów.  Organizatorem przedsięwzięcia  jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, natomiast partnerem - Muzeum Śląskie w Katowicach.

Co czeka bohaterów? Sesja fotograficzna, z której zdjęcia zostaną wykorzystane na mobilną wystawę. Ponadto wywiady, spotkania, promocja dobrych praktyk i spotkanie z Jurkiem Owsiakiem na finał akcji.

(tekst: Katarzyna Kulińska-Pluta, zdjęcia: Archiwum Rodzinne Adama Zamory i Andrzeja Jakóbczaka)

13

WRZ

2017

1365

razy

czytano