piątek, 24 maja 2019 r.
imieniny obchodzą: Joanna, Zuzanna
Linki
Warto wiedzieć
Newsletter
Wpisz e-mail, aby otrzymywać
newsletter z najnowszymi
informacjami z regionu
Oferty inwestycyjne
lskie
Śląskie

Kadra, remonty, zakupy. Nowe w szkołach.

Strona główna » Aktualności » Kadra, remonty, zakupy. Nowe w szkołach.

wielkość tekstu:A | A | A

Pani Małgorzata Musialik została nowym dyrektorem szkoły podstawowej w Jaworzniku. Co nowego w innych szkołach na terenie gminy Żarki? Dyrektorzy przygotowali specjalny raport po pierwszych tygodniach nowego roku szkolnego.

W szkole podstawowej w Żarkach pomalowano: cztery sale lekcyjne, drzwi na korytarzu głównym i górnym, a także korytarz główny oraz przy dużej sali gimnastycznej. Ponadto wykonano nową lamperię z tynku mozaikowego na korytarzu górnym, a także remont podłóg w trzech pracowniach klas młodszych oraz w czytelni,
- Powstała też nowa instalacja elektryczna  na odcinku od sali gimnastycznej do głównej rozdzielni. Za nami również remont łazienki dziewcząt, montaż 4 nowych umywalek – wyjaśnia dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach Tadeusz Pakuła.

- Zmieniono dostawcę Internetu, obecnie szkoła posiada szerokopasmowy Internet z prędkością 100 mb/s.  Szkoła zakupiła program e-dziennik i jest w trakcie wprowadzania tego rozwiązania – dodaje dyrektor Tadeusz Pakuła.

W Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie w związku z nowym rokiem szkolnym wykonano: malowanie ścian górnego korytarza, adaptację sali lekcyjnej na potrzeby oddziału przedszkolnego, w tym zakresie pomalowano i wyposażono salę.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku w okresie wakacji zostały przygotowane zgodnie z zaleceniami reformy oświaty klasopracownie fizyczno-chemiczna i biologiczno-geograficzna. Do fizyczno-chemicznej zakupiono podstawowe pomoce dydaktyczne, zamontowano zlewozmywak kwasoodporny, stół do wykonywania doświadczeń. - W biologiczno-geograficznej wymieniono drzwi, wymalowano ściany, wycyklinowano podłogi, zakupiono nową meblościankę, wieszak na mapy, zakupiono tablicę interaktywną oraz nowe pomoce dydaktyczne wylicza Małgorzata Musialik, dyrektor SP w Jaworzniku.

W Szkole Podstawowej w Zawadzie podczas wakacji wyremontowano jedną z sal oddziału przedszkolnego, odświeżono lamperie, sufit, ściany. – W związku z reformą przygotowano pracownie fizyczno-chemiczną, zakupiono nowe meble, ławki, stoliki, pomoce dydaktyczne, zainstalowano odpływ – informuje Anna Wyporska, dyrektor SP w Zawadzie - Wymieniono oświetlenie w pracowni matematycznej oraz drzwi w dwóch pomieszczeniach szkolnych.

W przedszkolu w Żarkach pomalowano siedem pomieszczeń, wykonano naprawy na placu zabawa. – Ze względu na fakt, iż dwie grupy przedszkolne mają sale od tego roku w budynku gimnazjum przy ul. Ofiar Katynia zakupiliśmy meble, dywany, zabawki, pomoce dydaktyczne – mówi Lidia Szczepankiewicz, dyrektor przedszkola w Żarkach.

 

<p justify;\"="" style="text-align: justify;">(zdjęcia: Archiwum szkół z terenu Gminy Żarki)

czytano: 820 razy

źródło: umigzarki.pl

data dodania: 2017-09-19 12:16:30

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Najnowsze aktualności:

Strona główna
wyszukiwarka
calendar
linki23
ankieta

Czy w Domu Kultury w Żarkach powinny odbywać się seanse kinowe?

  • 92.9%
  • 7.1%
więcejarchiwum ankiet
prawa_img
facebook

Tagi

Żarki leżą na południu Polski w województwie śląskim, w odległości 50 km na północny wschód od Katowic i 30 km od Częstochowy. Żarki z całą gminą z uwagi na atrakcyjny widokowo i turystycznie teren włączone zostały do obszaru Jurajskich Parków Krajobrazowych „Orlich Gniazd’’ w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. W falisto-pagórkowatym krajobrazie dominują wzniesienia porośnięte lasami i malownicze ostańce skalne. Gminę zamieszkuje niespełna 8.500 osób w samych Żarkach oraz w 10 sołectwach. Żarki to miasto na styku kultur: polskiej i żydowskiej. Główne atrakcje: Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin, Szlak Kultury Żydowskiej (kirkut 1100 macew, dawna synagoga - obecnie dom kultury), Miniskansen Wsi Jurajskiej w Przybynowie, Szlak Edukacyjnych Zagród Agroturystycznych, Kuesta Jurajska, największy cmentarz z I wojny światowej w Kotowicach, Pustelnia św. Ducha w Czatachowie. Gospodarczą wizytówką miasta są Żareckie Jarmarki. Co środę i sobotę na największym targowisku pod chmurką rozstawia się około 450 stoisk kupieckich, a na zakupy przyjeżdża około 10 tysięcy klientów.
ALPANET - Polskie Systemy Internetowe online: 9