Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Kadra, remonty, zakupy. Nowe w szkołach.

Kadra, remonty, zakupy. Nowe w szkołach.

Pani Małgorzata Musialik została nowym dyrektorem szkoły podstawowej w Jaworzniku. Co nowego w innych szkołach na terenie gminy Żarki? Dyrektorzy przygotowali specjalny raport po pierwszych tygodniach nowego roku szkolnego.

W szkole podstawowej w Żarkach pomalowano: cztery sale lekcyjne, drzwi na korytarzu głównym i górnym, a także korytarz główny oraz przy dużej sali gimnastycznej. Ponadto wykonano nową lamperię z tynku mozaikowego na korytarzu górnym, a także remont podłóg w trzech pracowniach klas młodszych oraz w czytelni,
- Powstała też nowa instalacja elektryczna  na odcinku od sali gimnastycznej do głównej rozdzielni. Za nami również remont łazienki dziewcząt, montaż 4 nowych umywalek – wyjaśnia dyrektor Szkoły Podstawowej w Żarkach Tadeusz Pakuła.

- Zmieniono dostawcę Internetu, obecnie szkoła posiada szerokopasmowy Internet z prędkością 100 mb/s.  Szkoła zakupiła program e-dziennik i jest w trakcie wprowadzania tego rozwiązania – dodaje dyrektor Tadeusz Pakuła.

W Szkole Podstawowej im. Integracji Europejskiej w Przybynowie w związku z nowym rokiem szkolnym wykonano: malowanie ścian górnego korytarza, adaptację sali lekcyjnej na potrzeby oddziału przedszkolnego, w tym zakresie pomalowano i wyposażono salę.

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworzniku w okresie wakacji zostały przygotowane zgodnie z zaleceniami reformy oświaty klasopracownie fizyczno-chemiczna i biologiczno-geograficzna. Do fizyczno-chemicznej zakupiono podstawowe pomoce dydaktyczne, zamontowano zlewozmywak kwasoodporny, stół do wykonywania doświadczeń. - W biologiczno-geograficznej wymieniono drzwi, wymalowano ściany, wycyklinowano podłogi, zakupiono nową meblościankę, wieszak na mapy, zakupiono tablicę interaktywną oraz nowe pomoce dydaktyczne wylicza Małgorzata Musialik, dyrektor SP w Jaworzniku.

W Szkole Podstawowej w Zawadzie podczas wakacji wyremontowano jedną z sal oddziału przedszkolnego, odświeżono lamperie, sufit, ściany. – W związku z reformą przygotowano pracownie fizyczno-chemiczną, zakupiono nowe meble, ławki, stoliki, pomoce dydaktyczne, zainstalowano odpływ – informuje Anna Wyporska, dyrektor SP w Zawadzie - Wymieniono oświetlenie w pracowni matematycznej oraz drzwi w dwóch pomieszczeniach szkolnych.

W przedszkolu w Żarkach pomalowano siedem pomieszczeń, wykonano naprawy na placu zabawa. – Ze względu na fakt, iż dwie grupy przedszkolne mają sale od tego roku w budynku gimnazjum przy ul. Ofiar Katynia zakupiliśmy meble, dywany, zabawki, pomoce dydaktyczne – mówi Lidia Szczepankiewicz, dyrektor przedszkola w Żarkach.

 

<p justify;\"="" style="text-align: justify;">(zdjęcia: Archiwum szkół z terenu Gminy Żarki)

19

WRZ

2017

1140

razy

czytano