Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Miasto i Gmina Żarki

Miasto i Gmina Żarki

Aktualności

Ulice Górki i Olsztyńska w remoncie.

Ulice Górki i Olsztyńska w remoncie.

Ulica Górki ma już nową nawierzchnię, trwają prace przy ul. Olsztyńskiej w Żarkach. Całościowy remont dwóch ulic jest wykonywany za blisko 400 tys. zł.

Na przebudowę ulic Olsztyńskiej i Górki Gmina Żarki otrzymała dofinansowanie w ramach Programu Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Dofinansowanie wynosi  50 procent wartości zadania.  Zadanie realizuje firma wyłoniona w przetargu P.H.U.B. MARMADEX Magdalena Piątek – Sosnecka za kwotę 379 853,59zł.  W inwestycji partycypuje  Starostwo Powiatowe w Myszkowie. Z budżetu powiatu przekazano środki w wysokości 70 330, 45 zł.
W ramach są wykonywane są: roboty pomiarowe, rozbiórka istniejącej nawierzchni z trylinki i krawężników, płyt chodnikowych.
- Wykonywana jest podbudowa, krawężniki w ciągu ul. Olsztyńskiej. Następnie będzie kładziona kostka. Nawierzchnia z kostki brukowej na ul. Górki jest już gotowa, tak, jak pobocza i zjazdy z kostki betonowej. Długość wszystkich przebudowywanych nawierzchni ulic to 338,76 m – informuje burmistrz Żarek Klemens Podlejski.

(Przygotowanie i fot: Katarzyna Kulińska-Pluta)

12

PAŹ

2017

1646

razy

czytano